ايجاد پنج هزار شغل با بهره برداري از طرح هاي عمراني خرم آباد

خرم آباد -ايرنا - استاندار لرستان گفت:بهره برداري از طرح هاي راكد اقتصادي عمراني خرم آباد حدود پنج هزار شغل ايجاد خواهد كرد.

به گزارش خبرنگار ايرنا سيد موسي خادمي شامگاه سه شنبه در پايان بازديد از 9 طرح عمراني و اقتصادي خرم آباد در جمع خبرنگاران افزود: عمليات اجرايي اين طرح ها از سال هاي پيش آغاز شده كه متاسفانه از اين طرح ها برخي متوقف شده اند.
وي با اشاره به اينكه در حال حاضر صنعت سيمان در سطح كشور دچار مشكلاتي است، بيان كرد:سيمان خرم آباد طرحي است كه بخش زيادي از كارش انجام شده و مشكل تامين ارز و عميلات فيزيكي تا حد زيادي انجام شده است.
به گفته وي مشكل عمده اين طرح اختلافات بانك و سرمايه گذار وشركا مي باشد كه با برگزاري جلسه اي مشكل حل و فصل خواهد شد.
استاندار لرستان ادامه داد: طرح نيروگاه برق استان پيشرفت فيزيكي خوبي دارد و در حال اجراي مقدمات است و با پرداخت منابع ارزي طرح و رفع مشكلات اجرايي پيگيري خواهد شد كه بهره برداري طرح هاي كوچك و بزرگ برق لرستان نه تنها برق استان حتي در توسعه صنعت كشاورزي تامين مي شود بلكه بخشي از نياز استان هاي همجوار حل مي شود و در شبكه توليد برق كشور نقش ايفا مي شود.
وي به طرح لاستيك سازي خرم آباد اشاره كرد و گفت: در دولت تدبير و اميد به تعداد محدودي از استان ها مجوز داده شد كه با سرمايه گذاري داراي اهليت ايجاد شغل كنند كه يكي از اين طرح ها لاستيك سازي است.
استاندار لرستان با تاكيد بر ضرورت بهره برداري از اين طرح ها در سطح استان بيان كرد: برخي عقب ماندگي ها در استان وجود دارد كه بيشتر به دليل شرايط موجود تحريمي و ارزي در كشور است و بخشي نيز به دليل عدم تعامل برخي دستگاه هاي اجرايي بوده است.
7274/6060
خبرنگار:مريم نريماني**انتشاردهنده:محمد عليدوستي

سرخط اخبار استان‌ها