۹ آبان ۱۳۹۶،‏ ۱۷:۰۷
کد خبر: 82714981
۰ نفر
سلطاني فر: اعتبارات بخش جوانان 67 برابر شده است

تهران-ايرنا- وزير ورزش و جوانان با اعلام اين كه اعتبارات حوزه جوانان در سال 92 تنها 6 ميليارد تومان بود و امسال به 400 ميليارد تومان افزايش يافته است، گفت: اعتبارات بخش جوانان در اين مدت 67 برابر شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعي ايرنا مسعود سلطاني فر عصر سه شنبه در نشستي با مسئولان سمن هاي جوان استانهاي زنجان و مازندران با اعلام اين خبر افزود: رويكرد دولت و شخص رييس جمهور توجه و اعتماد به جوانان است.
وي با تاكيد بر اين كه مديران انقلا بايد جاي خود را به نسل بعد از انقلاب بدهند، گفت: يكي از توصيه هايي كه رييس جمهور به استانداران جديد مي كند، به كارگيري جوانان در حوزه هاي مديريتي است.
سلطاني فر در باره تسهيلات ازدواج جوانان در دولت تدبير و اميد افزود: در اين دوره عملكرد سيستم بانكي و دولت بسيار مطلوب بوده است و براساس تبصره قانون بودجه بايد منابع قرض الحسنه براي ازدواج جوانان پرداخت بشود.
وي دراين باره افزود: درحاليكه مجموع تسهيلات وام ازدواج در سال 92 تنها 2هزار و 900 ميليارد تومان بود، اين ميزان در سال 95 به 9 هزار و 800 ميليارد تومان افزايش پيدا كرده است.
به گفته سلطاني فر ميزان وام ازدواج در سال 95 از سه ميليون تومان به 10 ميليون تومان افزايش پيدا كرده كه اين آمار نشان از رشد 3،5 برابري وام ازدواج داشته است.
وزير ورزش و جوانان در باره آمار وام ازدواج در هفت ماهه امسال گفت: در اين طرح كه با عنوان فرجام شيرين درحال انجام است 885 هزار فقره وام ازدواج به زوج هاي جوان پرداخت شد.
وي مجموع اين تسهيلات وام ازدواج را در اين مدت 9 هزار و 200 ميليون تومان اعلام كرد وافزود: اميدواريم تا پايان سال به 12 هزار ميليارد تومان افزايش يابد و سعي شده جوانان با مشكلات كمتري موفق به اخذ اين وام ها شوند.
وزير ورزش وجوانان گفت: در بحث اشتغال جوانان نيز دولت پيگير است و با رونق اقتصادي كشور اين معضل نيز حل خواهد شد.
سلطاني فر در ادامه با بيان اين كه برخي از مسئولان ظرفيت جوانان را براي توسعه كشور درك كرده اند و برخي ديگر نيز به اين درك نرسيده اند، افزود: وزارت ورزش و جوانان بايد زمينه مطرح شدن توانمندي جوانان را نشان دهد.
وي گفت: احداث خانه جوان، اشتغال جوانان، توانمند سازي سمن ها از جمله برنامه هايي است كه اين وزارتخانه از محل اعتبارات 400 ميليارد توماني انجام خواهد داد.
وزير ورزش و جوانان افزود: جامعه ما نياز به نشاط و اميدواري دارد و بايد در همه برنامه هاي جوانان به اين اصل توجه كنيم.
وي ادامه داد: بايد سياه نمايي در خصوص عملكرد نظام و دولت كنار گذاشته شود و نيمه پر ليوان نيز ديده شود و دولت قدرتمند برخاسته از ملتي قوي است.
اجتمام**3377*1724*1193
خبرنگار**سمانه زين العابدين * انتشار: حسين فتح الهي

سرخط اخبار ورزش