۹ آبان ۱۳۹۶،‏ ۱۴:۴۷
کد خبر: 82714782
۰ نفر
لبخند هاليودي به قيمت پوسيدگي دندان

تهران- ايرنا- دبيرعلمي هفدهمين كنگره انجمن متخصصين دندانپزشكي ترميمي، گفت: داشتن لبخند هاليودي بسيار زيباست اما بايد توجه داشت كه در صورت انجام اقدامات ترميمي فقط به منظور زيبايي اين امر مي تواند موجب حساس شدن دندان ها و پوسيدگي هاي مجدد و مشكلات پريودنتال شود به ويژه اگر اين اقدامات توسط افراد غير متخصص و بدون در نظر گرفتن وضعيت بيمار و بهداشت وي انجام شود.

به گزارش روز سه شنبه گروه علمي ايرنا، دكتر شاهين كسرايي با اشاره به برگزاري هفدهمين كنگره انجمن متخصصين دندانپزشكي ترميمي از فردا در هتل اسپيناس پالاس، اظهارداشت: در اولين سمپوزيوم بين المللي كه همزمان با كنگره برگزار مي شود 6 سخنران خارجي از كشوهاي امريكا، ايتاليا و سوئيس حضور خواهند داشت و طي سه روز صبح و عصر موضوعات علمي و ديدگاه هاي آموزش روشهاي درماني با توجه به دانش و تجربيات اين اساتيد مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.
وي در توضيح اينكه چرا همه سخنرانان را مهمانان خارجي تشكيل مي دهند، افزود: اين افراد در آموزش روشهاي درماني كلينيكي تخصصي و در حرفه شان بسيار متبحر هستند و اينكه جديدترين روش هاي درماني را مورد بحث قرار خواهند داد.
كسرايي گفت: رشته ترميمي جز رشته هاي پايه دندانپزشكي و مادر است و يكي از چالش هاي ما اين است كه دنداپزشكان ما به جاي اينكه ترميم را به عنوان كنترل پوسيدگي و بازسازي فانكشن و زيبايي دندان بدانند بيشتر بحث زيبايي صرف را مطرح مي كنند. در صورتي كه زيبايي زماني خوب است كه اصول آن بايد حتما آموزش داده شده باشد و در نظر گرفته شود و نهايتا دندانپزشك بتواند كار زيبايي را با توجه به تمامي موارد مورد نياز بيمار انجام دهد.
وي ادامه داد: بهتر است به جاي آنكه وقتي بيمار وارد مطب مي شود او را به سمت زيبايي سوق دهيم به حفظ دندان هاي افراد اهميت دهيم.
كسرايي افزود: فرد از سن 6 سالگي يعني زمان رويش دندان ها تا زماني كه به سن 70 سالگي مي رسد بايد بتواند دندان هايش را حفظ كند و با پيشگيري، جلوي هزينه هاي اضافي گرفته مي شود.
وي اظهار داشت: اولين خطي كه باعث حفظ دندان ها مي شود بهداشت دهان و دندان و كنترل پوسيدگي و بيماري لثه است كه همه اينها جلوي مشكلات بعدي و هزينه ها را مي گيرد تا فرد دندان هايي داشته باشد كه سال ها بتواند از آنها استفاده كند.
استاد دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي گفت: در اين كنگره جديدترين روش هاي درمان هاي زيبايي مورد بحث قرار مي گيرد و براي تمامي همكاران 14.5 امتياز بازآموزي در نظر گرفته شده است.
وي گفت: يكي از معيارهايي كه الان مد شده داشتن دندان هاي روشن است و اين را بايد در نظر بگيريم كه قبل از اينكه دندان هاي خودمان را روشن كنيم، اصول اوليه مسواك زدن و بهداشت دهان و دندان را فرا بگيريم.
كسرايي ادامه داد: بهتر است افرادي كه مي خواهند دندان هاي هاليودي داشته باشند بدانند كه اين كار در دراز مدت موجب حساس شدن دندان ها، پوسيدگي هاي مجدد و تغيير رنگ هاي لبه اي در دندان ها مي شود و در روش هايي مثل «ونير»، بايد دندان تراش بخورد كه اين كار باعث از بين رفتن ميناي دندان مي شود.
هفدهمين كنگره انجمن متخصصين دندانپزشكي ترميمي ايران، از 10 تا 12 آبان 96 در هتل اسپيناس پالاس تهران برگزار مي شود.
1440****
**انتشار: گلشن

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش