۹ آبان ۱۳۹۶،‏ ۱۴:۳۳
کد خبر: 82714756
۰ نفر
كشف 2 تن و 353 كیلوگرم مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

زاهدان - ایرنا - جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: 2 تن و 353 كیلوگرم مواد مخدر در درگیری مسلحانه تیم های عملیاتی پلیس با سوداگران مرگ در این استان كشف و ضبط شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس سرهنگ احمد طاهری روز سه شنبه در این باره اظهار داشت: اعضای یك باند بزرگ مواد مخدر كه با استفاده از خودروهای كوهستانی از مناطق صفر مرزی مواد مخدر را به شهرستان مهرستان واقع در جنوب سیستان و بلوچستان منتقل و پس از دپو به عمق كشور حمل می كردند، توسط تیم های اطلاعاتی پلیس شناسایی و تحركات آنان تحت نظر قرار گرفت.
وی افزود: پس از كنترل نامحسوس اعضای این باند در چند هفته، قاچاقچیان در حالی كه با 2 دستگاه خودرو تویوتا در حال جابه جایی مواد مخدر بودند توسط تیم های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس شناسایی و به محض ورود به كمین ماموران به صورت مسلحانه با آنان درگیر شدند.
وی با بیان اینكه قاچاقچیان مسلح با تغییر مسیر ناگهانی قصد فرار از منطقه به همراه محموله مواد مخدر را داشتند، تصریح كرد: پس از حدود نیم ساعت درگیری مسلحانه و هدف قرار گرفتن خودروی حامل مواد مخدر، سوداگران مرگ كه توان مقابله با تیم های عملیاتی پلیس را نداشتند با بر جای گذاشتن خودرو و استفاده از تاریكی شب و كوهستانی بودن منطقه از محل متواری شدند.
جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: ماموران در پاكسازی منطقه درگیری و بازرسی از خودروهای به جا مانده از قاچاقچیان مسلح 2 قبضه اسلحه كلاش با مهمات مربوطه و یك تن و 260 كیلو گرم تریاك را كشف كردند.
سرهنگ طاهری گفت: همچنین یك باند توزیع كننده دیگر موادمخدر كه با استفاده از خودرو های تیزرو اقدام به جا به جایی مواد مخدر می كردند در سیستان و بلوچستان شناسایی شد.
وی افزود: ماموران انتظامی شهرستان های ایرانشهر و خاش در این عملیات با پشتیبانی فنی پلیس مواد مخدر استان موفق به توقیف 2 دستگاه خودرو این باند به همراه كشف یك تن و 93 كیلو تریاك و دستگیری چهار قاچاقچی شدند.
وی از مردم خواست هرگونه اخبار و اطلاعات در رابطه با فعالیت باندها و فروشندگان مواد مخدر را سریعا به مركز فوریت های پلیس 110 اطلاع رسانی كنند تا ماموران انتظامی در كمترین زمان ممكن با سوداگران مرگ و مخلان نظم و امنیت برخورد قاطع داشته باشند.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان افزون بر 1100 كیلومتر مرز زمینی با كشورهای افغانستان و پاكستان و 310 كیلومتر مرز دریایی در دریای عمان دارد.
3042**6081 خبرنگار: محدثه حیدری گرجی **انتشاردهنده: حیدر سرایانی