برگزاری اجلاسیه 79 شهید پیشمرگه كرد در مهاباد

مهاباد- ایرنا- فرمانده قرارگاه امام سجاد(ع) و سپاه شهرستان مهاباد گفت: اجلاسیه 79 شهید پیشمرگه كرد و عشایر مسلمان فردا /چهارشنبه/ در تالار وحدت مهاباد برگزار می شود.

سردار دلاور رنجبرزاده روز سه شنبه در نشست با خبرنگاران اظهار كرد: 21 كمیته استانی و شهرستانی در خصوص برگزاری هر چه بهتر این اجلاسیه تشكیل شده است و در آن میهمان ویژه از فرماندهان عالی رتبه سپاه و مسئولان ارشد سیاسی كشور شركت می كنند.
سردار رنجبرزاده همچنین با اشاره به فرمایشات امام راحل و رهبری در خصوص زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا، گفت: زنده نگه داشتن یاد شهدا كمتر از شهادت نیست و باید در حفظ آثار و دستاوردهای شهدا كم نگذاریم.
وی تاكید كرد: شهدا بهترین الگو برای جوانان و نسل آینده هستند و بر این اساس باید در انتقال ارزش های شهدا به نسل بعدی تلاش كنیم.
وی همچنین با اشاره به اینكه استكبارستیزی، ظلم ستیزی و حمایت از مظلومان توسط ایران برای جهانیان ثابت شده است، گفت: این فرهنگ نه فقط به كشورهای اسلامی بلكه برای كشورهای آزادیخواه جهان نیز صادر شده است.
سردار رنجبرزاده با تاكید بر اینكه باید دین خودمان را هر چند اندك به شهدا ادا كنیم، اظهار كرد: پیشرفت، توسعه و امنیت كشور مدیون رهبری و خون پاك شهداست.
وی افزود: امسال تاكنون یادواره شهدای 28 شهید روحانی اهل سنت، یادواره شهدای كارمند، یادواره شهدای منا، یادواره شهدای دانش آموزی و شهدای ترور در مهاباد برگزار شده است.
وی همچنین با اشاره به تاثیرات شهدای پیشمرگه كرد مسلمان در منطقه، بیان كرد: سران گروه های ضد انقلاب در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی به دنبال گمراه كردن عده ای بودند تا به انقلاب ضربه بزنند اما پیشمرگه های كرد مسلمان با قرار گرفتن در صفوف سپاه و ارتش و با جلوگیری از دستیابی ضدانقلاب به اهدافشان دلاورانه از كشور و سرزمین خود دفاع كردند و به شهادت رسیدند.
به گزارش ایرنا آذربایجان غربی 12 هزار شهید سرافراز تقدیم انقلاب اسلامی كرده كه از این تعداد 764 شهید مربوط به شهرستان مهاباد است؛ این شهرستان با حدود 237 هزار نفر جمعیت در جنوب استان واقع است.
3093/3072
** خبرنگار: پیمان پاكزاد ** انتشار: علیرضا فولادی

سرخط اخبار استان‌ها