فرماندار بيجار: پدافند غيرعامل كسب آمادگي مستمر براي مقابله با حوادث است

سنندج - ايرنا - فرماندار بيجار با بيان اينكه حادثه هيچگاه خبر نمي كند، گفت: مانور پدافند غير عامل كسب آمادگي مستمر مردم و مسئولان براي مقابله و مواجه با حوادث است.

به گزارش ايرنا، بيژن زنديه روز سه شنبه در حاشيه برگزاري مانور پدافند غير عامل در محدوده شركت سيمان كردستان اظهار كرد: كيفيت برگزاري مانور با در نظر گرفتن اينكه واقعيت ها را بايد در صحنه مشاهده كرد و اقدام مناسب انجام داد از سطح بالايي برخوردار بود.
وي با اشاره به برگزاري نشست هايي متعدد در خصوص برنامه پدافند غير عامل افزود: در سال جاري برنامه هاي مدون شده به صورت ميداني و عملياتي اجرا خواهد شد تا واقعيت ها بهتر و شفاف تر بيان شود.
زنديه به حضور جدي همه مسئولان دستگاه هاي اجرايي در اين برنامه تاكيد كرد و ادامه داد: در تمرين امروز سعي شد با شبيه سازي يك حادثه، نيروهاي امدادي و خدماتي با سرعت وارد منطقه شده و نحوه امداد رساني را تمرين كنند.
وي مديريت همه جانبه همه امور و امكانات را از محوري ترين نكته اين مانور دانست، يادآور شد: مواردي از جمله سرعت و دقت در صحنه حادثه مهم است تا از افزايش خسارت جاني و مالي جلوگيري شود.
فرماندار بيجار با اشاره به اهميت مانور پدافند غير عامل در سطح شهرستان گفت: موقعيت جغرافيايي و وجود نقاط حادثه خيز در اين شهرستان، نياز به تعامل، هم افزايي، هماهنگي و همراهي همه دستگاه هاي خدمات رسان و امدادي در مواقع حوادث را ضروي كرده است.
وي اضافه كرد: سنجش توان شهرستان و برسي نقاط قوت و ضعف در برگزاري رزمايش ها و مانورهايي اين چنيني بروز خواهد كرد و بايد اين برنامه بطور مستمر و طبق جدول زمانبندي شده، انجام شود.
وي علت انتخاب شركت سيمان كردستان براي برگزاري اين مانور را موقعيت و قرار گيري اين شركت اعلام كرد و افزود: احتمال وقوع حوادث در اين كارخانه باعث شد تا اين مانور براي سنجش ميزان آمادگي دستگاه هاي خدمات رسان برگزار شود.
به گفته وي، نيروهاي انتظامي، نظامي، آتش نشاني، فوريت هاي پزشكي، هلال احمر، شركت هاي برق، گاز و آب كه عضو ستاد بحران هستند امروز با هماهنگي و سرعت عمل مناسبي در مانور شركت كردند.
شهرستان بيجار كه در شرق استان كردستان واقع است با داشتن پنج شهر و حدود 180 روستاي داراي سكنه، حدود 50 واحد و مركز توليدي و صنعتي از جمله سيمان، گچ، آهك، شهرك صنعتي، گندله سازي معادن، واحدهاي صنعتي، دامداري و تجاري به عنوان گسترده ترين شهرستان استان كردستان داراي دو ايستگاه آتش نشاني مستقل است.
خبرنگار: سيد باقر سبحاني ** انتشار دهنده: مجيد سليماني
7350/9102

سرخط اخبار استان‌ها