۹ آبان ۱۳۹۶،‏ ۱۳:۵۸
کد خبر: 82714670
۰ نفر
اتوبوس هاي پايتخت يا زندان هاي متحرك

تهران-ايرنا- عضو شوراي اسلامي شهر تهران، ري و تجريش گفت: برچسب هايي كه بر شيشه هاي اتوبوس نصب مي شود بسيار مات بوده و از درون اتوبوس، بيرون آن توسط مسافران قابل مشاهده نيست و اتوبوس ها را به يك زندان متحرك تبديل كرده است.

به گزارش ايرنا، حجت نظري روز سه شنبه در هجدهمين جلسه علني شوراي پنجم شهر تهران با تاكيد بر اينكه سازمان زيباسازي شهرداري بايد نظارت دقيق بر اين مسئله كند، تصريح كرد: پس از تذكر من در اين مورد مركز ارتباطات و امور بين الملل شهرداري قرار است نظرسنجي كند كه اين كافي نيست و بايد عملگرايي در اين زمينه سرلوحه قرار گيرد.

**لزوم توجه شهرداري تهران به خزانه داري واحد بر اساس دستورالعمل ابلاغي وزير كشور
مجيد فراهاني در اين جلسه ، توجه به اهميت خزانه داري در شهرداري تهران و لزوم استقرار خزانه واحد در سطح شهرداري، سازمان ها و شركت هاي وابسته در اجراي مواد 78 و 79 قانون شهرداري ها و تبصره ذيل بند 12 ماده 71 قانون شوراهاي اسلامي كشور و دستورالعمل خزانه داري ابلاغي وزير كشور در رابطه با اجراي اين دستورالعمل و ارائه گزارش اجرا به شهرداري تهران را متذكر شد.
وي ادامه داد: بر اساس ماده 5 اين دستورالعمل شهردار، خزانه دار شهر محسوب مي شوند و هرگونه تفويض اختيارات خزانه داري رافع مسئوليت وي نخواهد بود.
فراهاني گفت: بر اساس تبصره 2 ماده 5 اين دستورالعمل سازمان ها و شركت هاي تابعه شهرداري بايد هرگونه منابع درآمدي و ساير وجوهي كه به موجب بودجه مصوب هر سازمان يا شركت وصول مي گردد نزد حساب هاي خاص خزانه واريز شود.
فراهاني تصريح كرد: استقرار خزانه واحد در شهرداري تهران در چارچوب دستورالعمل خزانه داري در شهرداري ها مي تواند سرآغاز تحول در ماليه شهري شهرداري تهران باشد و فرصت بهبود و اصلاح رويه هاي مديريتي را بيش از پيش فراهم كند.
وي خاطرنشان كرد: با اجراي اين دستورالعمل شاهد «شفافيت»،«قانون مداري» و «كارآيي» بيش از پيش ماليه شهري در تهران خواهيم بود.

**تابلوي شاخص آلودگي هوا تهران در صحن شوراي شهر تهران نصب شود
آرش ميلاني نيز گفت: نصب تابلو شاخص آلودگي در صحن شورا موجب رصد لحظه اي شاخص كيفيت هواي تهران توسط اعضا مي شود.
وي با اشاره به اجراي طرح برخورد با خودروهاي فاقد معاينه فني و دودزا كه از ابتداي فصل پاييز در محدوده زوج و فرد اجرا شده گفت: فاز بعدي اين طرح در تمام معابر پايتخت اجرا خواهد شد.
ميلاني با تاكيد براينكه موضوع معاينه فني با توجه به آلودگي هواي شهر تهران بسيار حياتي است، خاطرنشان كرد: با توجه به سهم 30 درصدي خودروهاي كاربراتوري در آلودگي هوا گزارش دقيق پليس راهور پايتخت و مركز معاينه فني در اين خصوص به اعضاي شورا ضروري است.
*براي اطلاع از اخبار متنوع انتشار يافته در شبانه روز با كانال ايرنا استان تهران در تلگرام به نشانيIRNATEHRAN@ همراه شويد.
خبرنگار: مهدي مقدر**انتشار: محمد آجورلو
تهرام/9343/7244//1348

سرخط اخبار جامعه