روحانی: ناامیدكردن مردم نسبت به آینده اقتصاد مهمترین عامل افزایش آسیب‌های اجتماعی است

تهران - ایرنا - رییس جمهوری با بیان اینكمه حفظ و ارتقای امید و نشاط عمومی مهم ترین ضرورت برای كنترل و كاهش آسیب های اجتماعی است اظهارداشت:یاس آفرینی و ناامیدكردن مردم بویژه جوانان نسبت به پیشرفت و آینده اقتصاد كشور بالاترین عامل در افزایش آسیب های اجتماعی است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه شورای اجتماعی كشور افزود: موثرترین اقدام برای كاهش آسیب های اجتماعی، امیدوار كردن مردم و بخصوص جوانان به آینده كشور است و در همین راستا افزایش امید و سرمایه اجتماعی باید مهم ترین معیار برای كمك دولت به دستگاه های فرهنگی و رسانه ای باشد.
وی تاكید كرد: رییس شورای اجتماعی كشور همچنین به نقش گروه های مردم نهاد، تشكل های مدنی و اقدامات فرهنگی در مبارزه با آسیب های اجتماعی اشاره و تصریح كرد: تحول آفرینی در فرآیند كنترل و كاهش آسیب های اجتماعی در گرو فرهنگ سازی از یك سو و تقویت نقش تشكل های مردم نهاد از سوی دیگر است.
روحانی علمی بودن فرآیند سنجش های اجتماعی و آمارهای مربوط به آسیب های اجتماعی را ضروری دانست و تاكید كرد: مبنای اقدامات در این عرصه باید قوانین و اسناد بالادستی باشد اما بایستی برای هر سال در برنامه ریزی ها هدف گذاری شود و كاركرد دستگاه ها در مسیر كنترل آسیب های اجتماعی قابل ارزیابی باشد.
رییس شورای اجتماعی كشور با تاكید بر روند مثبت اقدامات انجام شده از تلاش های وزیر كشور و مسوولان دستگاه های مرتبط قدردانی كرد.
روحانی افزود: هدف گیری تمام برنامه ها باید كاهش موثر آسیب های اجتماعی باشد و در این مسیر ایفای نقش هیات های اندیشه ورز و اتكا به پیمایش های دقیق علمی و اقدامات هماهنگ و كارشناسانه از اهمیت بسیاری برخوردار است.
همچنین در جلسه شورای اجتماعی كشور برخی از مسایل مربوط به حوزه آسیب های اجتماعی مورد بحث و تصمیم گیری قرار گرفت.

** تصویب طرح تقسیم كار ملی در حوزه آسیب های اجتماعی
در این جلسه طرح تقسیم كار ملی در حوزه آسیب های اجتماعی تصویب شد و در این راستا؛ دستگاه های متولی، همكار و ملی در این حوزه نیز مشخص و بر هدف گذاری و شاخص گذاری اقدامات آنها تاكید شد.
همچنین در این جلسه بر تهیه طرح جامع كنترل و كاهش آسیب های اجتماعی تاكید و مقرر شد تكالیف دستگاه ها برای كاهش آسیب های اجتماعی بر اساس اولویت ها ابلاغ شود.
فعال شدن هیات اندیشه ورز این شورا و ارایه گزارشی از سیمای آسیب های اجتماعی توسط قوه قضاییه و نیروی انتظامی از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر كشور و قائم مقام شورای اجتماعی كشور در ابتدای این جلسه گزارشی از روند جلسات شوراها، برنامه ها و اقدامات كارگروه های تخصصی ارایه كرد.
سیام**9314** 1336
تنظیم: داود توسلی**انتشار:مهرنوش خانزائی

سرخط اخبار سیاست