سخنگوی شورای شهر تهران: ورود شهرداری و شورا به مسائل غیرشهری باید نظام مند شود

تهران ـ ایرنا ـ سخنگوی شورای شهرتهران با بیان اینكه در سالهای اخیر شهرداری وارد فعالیت هایی شده كه در حیطه وظایف این نهاد نیست افزود: ورود شهرداری و شورا به مسائل غیرشهری باید نظام مند شود.

به گزارش ایرنا، علی اعطا روز سه شنبه در حاشیه بازدید از غرفه ایرنا در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات گفت: شورا نسبت به ورود شهرداری به مسائل غیر مرتبط با شهر و شهرداری حساسیت خواهد داشت.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینكه افراد توانمندی در بخش های مختلف شهرداری مشغول به كار هستند كه باید از ظرفیت های آنان استفاده كرد و قدر آنان را دانست افزود: البته در سالهای اخیر نیروی انسانی گسترده ای وارد مجموعه شهرداری شده است.
اعطا گفت: شهرداری در سالهای اخیر در جذب نیرو دست و دل بازانه عمل كرده است افزود: مقایسه شهرداری كلانشهر تهران با سایر كلانشهرها تفاوت غیرقابل درك اشتغال نیروی انسانی را نشان می دهد كه میراث مسئولیت های گذشته است.
وی همچنین با بیان اینكه مبلغ 30 هزار میلیارد تومان بدهی شهرداری از گذشته محرز شده است افزود: نمی توان این عدد را نهایی دانست چرا كه به مرور زمان مسائل جدیدی مشخص می شود.
اعطا گفت: بخشی از این بدهی ها به پیمانكاران و بخشی بدهی به بانك ها از جمله بانك شهر است كه میراث مدیریت گذشته شهری است.
وی با بیان اینكه مدیریت شهری در دوره جدید تلاش می كند بهترین تعامل را با دولت داشته باشد افزود: امیدواری هایی برای حمایت دولت از حمل و نقل ریلی و دیگر بخش ها وجود دارد.
اعطا با اشاره به بدهی های دولت ها در گذشته به شهرداری در ادوار مختلف گفت: در تفسیر قانون در مورد تكلیف دولت نسبت به شهرداری و میزان و نوع تعهد دولت به این نهاد اختلاف نظرهایی همواره وجود داشته است كه برخی دولت را مجاز و برخی دولت را مكلف تفسیر می كردند.
بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از جمعه، 5 آبان ماه با شعار «رسانه های آزاد، انسجام اجتماعی و پیشرفت ملی» با حضور بیش از 940 رسانه در مصلای امام خمینی (ره) تهران گشایش یافته است و فعالیت آن تا 12 آبان ماه، همه روزه از ساعت 9:30 تا 20:30 ادامه دارد.
خبرگزاری جمهوری اسلامی در غرفه شماره 229 در ایام فعالیت نمایشگاه مطبوعات، پذیرای حضور بازدیدكنندگان است.
تهرام/6139//1348
خبرنگار: محمد بیدارمنش**انتشار: محمد آجورلو

سرخط اخبار جامعه