۹ آبان ۱۳۹۶،‏ ۱۲:۴۹
کد خبر: 82714533
۰ نفر
وصول 50 هزار میلیارد ریال مالیات از فراریان مالیاتی

تهران - ایرنا - رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس اعلام كرد: با اقدام های اخیر سازمان امور مالیاتی در چند ماه اخیر 50 هزار میلیارد ریال از كسانی كه تاكنون سابقه پرداخت مالیات نداشتند، دریافت شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمدرضا پور ابراهیمی» روز سه شنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در اتاق ایران اظهار داشت: 70 درصد تراكنش های گزارش شده بانكی مربوط به كسانی است كه فاقد هویت اقتصادی هستند و هیچ مجوز افتصادی از هیچ نهاد اقتصادی ندارند.
وی به نشست دیروز مسئولان سازمان امور مالیاتی با نمایندگان بخش خصوصی و مجلس درباره بررسی تراكنش های بانكی از سوی سازمان مالیاتی اشاره كرد و گفت: در این جلسه قرار شد اقدامات لازم برای شناسایی دارندگان درآمدهای مخفی كه فرار مالیاتی هم دارند، انجام شود تا حقوق دولت هم وصول شود.
وی همچنین گفت: بررسی دریافتی و پرداختی در حساب های بانكی زیر 50 میلیاد ریال فعالان اقتصادی از سال 90 تا 94 منتفی شده است.
پورابراهیمی اظهار داشت: در جلسه دیروز مقرر شد فقط در این بازه زمانی پرداختی و دریافتی در حساب‌های بانكی بالای 50 میلیارد ریال در سال توسط سازمان امور مالیاتی بررسی شود.
به گزارش ایرنا، هفتاد و یكمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی امروز با حضور مسعود كرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، رحمت الله اكرمی خزانه دار كل كشور، غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران و دیگر اعضای آن و فعالان بخش خصوصی در اتاق ایران برگزار شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با كانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام**2025* 6075*خبرنگار: لیلا جودی*انتشار: زهرا هجینی نژاد

سرخط اخبار سیاست