سكان اقتصاد كلان پايتخت به يك بانوي حسابدار سپرده شد

تهران - ايرنا - وزير امور اقتصادي و دارايي در حكمي 'فرزانه دهنادي' را به عنوان مديركل امور اقتصادي و دارايي استان تهران منصوب كرد كه در تاريخ اين وزارتخانه بي سابقه است.

به گزارش روز سه شنبه ايرنا از اين وزارتخانه، با اين حكم مسعود كرباسيان، دهنادي نخستين زني است كه از تاريخ تشكيل وزارت اقتصاد و دارايي تاكنون توانسته در كسوت مدير يكي از استان هاي كشور قرار گيرد.
در حكم اين انتصاب آمده است: نظر به تعهد، تخصص، دانش و توانمندي هاي ارزنده سركار، به موجب اين حكم به سمت «مديركل امور اقتصادي و دارايي استان تهران» منصوب مي شويد.
مديركل جديد اقتصاد و دارايي استان تهران كه از سابقه 20 سال خدمت در وزارت اقتصاد برخوردار است، پيش از اين مسئوليت هاي حرفه اي چون رياست گروه كارشناسان هماهنگي امور استانها با واحدهاي ستاد مركزي، معاون مديركل دفتر امور استان ها و مشاور معاون توسعه و مديريت منابع وزارت اقتصاد را در كارنامه خود دارد. وي همچنين تجربه فعاليت كارشناسي در حوزه هايي مانند آمار و تحليل صورتهاي مالي، بيمه، شركت هاي دولتي و حسابرسي را دارا بوده ست.
دهنادي كه همزمان و با حكم ديگري از سوي وزير اقتصاد، مسئوليت مديريت «شوراي هماهنگي مديران استاني وزارت امور اقتصادي و دارايي در استان تهران» را بر عهده خواهد داشت، داراي تجارب و سوابق متعددي در حوزه مديريتي و اقتصادي است كه از جمله آنها مي توان به عضويت در انجمن حسابداران خبره، نماينده وزارت امور اقتصادي و دارايي در امور زنان در معاونت زنان و خانواده رياست جمهوري، عضو شوراي فرهنگي وزارت امور اقتصادي و دارايي، عضو ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندان وزارت امور اقتصادي و دارايي اشاره كرد.
وي مدتي نيز نماينده وزارت امور اقتصادي و دارايي در كميته تخصصي راهبردي ستاد ملي ساماندهي امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، عضو شوراي سياستگذاري نخستين همايش ملي ارتقاي سلامت زنان در محيط كار، عضو شوراي مديريت راهبردي معاونت توسعه مديريت و منابع وزارت امور اقتصادي و دارايي و نماينده وزارت امور اقتصادي و دارايي در كارگروه خانواده و حمايت هاي اجتماعي – معاونت برنامه ريزي شورايعالي انقلاب فرهنگي بوده است.
دهنادي كه اكنون در مرحله دفاع از دانشنامه خود در مقطع دكتراي كارآفريني، گرايش كسب و كار قرار دارد، تحصيلات خود در دوره كارشناسي ارشد را در رشته مديريت دولتي، گرايش مالي و مقطع كارشناسي را در رشته حسابداري به انجام رسانده است.
با صدور اين حكم فرزانه دهنادي ضمن آنكه نخستين زني است كه در تاريخ تشكيل وزارت امور اقتصادي و دارايي به عنوان مديركل يكي از استان هاي كشور منصوب مي شود، دومين مدير ارشد زن در وزارت اقتصاد در دوره مديريت مسعود كرباسيان است. پيش از اين خانم يكتا اشرفي با حكم مسعود كرباسيان به عنوان نخستين زن، رياست پژوهشكده امور اقتصادي را بر عهده گرفته بود.
براي آگاهي از آخرين اخبار اقتصادي ايران و جهان با كانال اقتصادي ايرنا در تلگرام همراه شويد:
IRNAeco@

اقتصام*2025* 6075*خبرنگار: ليلا جودي** انتشار: زهرا هجيني نژاد

سرخط اخبار اقتصاد