صدور گواهينامه هاي الكترونيكي مهارت در آذربايجان غربي 5.5 برابر شد

اروميه- ايرنا- در حالي كه طي هفت ماهه نخست سال 1395 تنها چهار هزار گواهينامه الكترونيكي مهارت در آذربايجان غربي صادر شده بود، مديركل آموزش فني و حرفه اي اين استان از 5.5 برابر شدن صدور اين گواهينامه ها در سال جاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داده است.

محسن مددي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با اشاره به اينكه از ابتداي امسال تاكنون 22 هزار گواهينامه الكترونيكي مهارت در استان صادر شده است، افزود: استقبال مهارت آموزان، مديران آموزشگاه هاي آزاد و مربيان مراكز دولتي نيز در اين مدت با رشد جهشي مواجه شده است.
وي اضافه كرد: استقرار دولت الكترونيك و استانداردسازي، اصلاح و بهبود روش‌ها و فرآيند‌ها با هدف بازنگري، توسعه و بهينه سازي الگوهاي ارزشيابي مهارت از عوامل مهم صدور گواهينامه هاي مهارت فني و حرفه اي به صورت الكترونيكي در كشور و آذربايجان غربي است.
وي اظهار كرد: براي سرعت بخشيدن به دريافت اطلاعات و استعلام وضعيت كارآموزان آموزش فني و حرفه‌اي، كارت گواهينامه الكترونيكي به جاي گواهينامه هاي سنتي و كاغذي طراحي شده است.
مديركل آموزش فني و حرفه اي آذربايجان غربي ادامه داد: به زودي كارت هوشمند مهارت جديد در چهار سطح با ضريب امنيتي بالا رونمايي مي شود تا زمينه ارائه خدمات بهتر به مددجويان فراهم شود.
مددي همچنين از شركت 26 هزار و 611 نفر در آزمون هاي سنجش مهارت در سال جاري در آذربايجان غربي خبر داد و گفت: از اين تعداد 16 هزار و 195 نفر در اين آزمون ها قبول شده اند كه گواهي مهارت برخي از آنان صادر شده است و برخي ديگر در هفته هاي آينده صادر مي شود.
به گزارش ايرنا، آموزش هاي مهارتي در سال هاي اخير با رونق بسياري روبرو شده و با توجه به اشتغال ساز بودن اين آموزش ها بسياري از جوانان و حتي فارغ التحصيلان دانشگاهي به آموزش هاي مهارتي روي آورده اند.
سالانه بيش از هفت ميليون نفر ساعت آموزش مهارتي در آذربايجان غربي انجام و بيش از 40 هزار نفر از اين آموزش ها بهره مند مي شوند.
8137/3072
**خبرنگار: سيده فاطمه سجادي ** انتشار دهنده: عليرضا فولادي

سرخط اخبار استان‌ها