تازه ترين خبرها از پيش روي ارتش سوريه در شرق اين كشور

تهران – ايرنا – شبكه خبري اسكاي نيوز عربي بامداد سه شنبه گزارش كرد: ارتش سوريه پس از درگيري با گروهك تروريستي داعش در شهر ديرالزور آخرين پايگاه تروريست ها در سوريه، پيش روي گسترده اي در مناطق مختلف اين شهر داشته است.

به گزارش ايرنا، مناطق پيشروي ارتش سوريه شامل منطقه «كراج قديم»، «اتحاديه احزاب به سمت بوستان مركزي» و « منطقه صنعتي ديرالزور» است.
در همين حال فعالان و اهالي محلي استان ديرالزور يك گوردسته جمعي شامل جسد كودكان و زنان را در شهرك «مراط» در حومه شرقي ديرالزور كشف كردند.
از سوي ديگر، نيروهاي دمكراتيك كرد سوريه در حومه شمالي ديرالزور موفق شدند پس از عقب نشيني تروريست هاي داعش از اين منطقه، كنترل روستاهاي «الحريجي»، «الحريجية»، «الفدين» و «الاندحي» را به دست گيرند.
ارتش سوريه و نيروهاي مقاومت در چند روز گذشته، محله هاي الحميديه، العرضي و المطار القديم (فرودگاه قديم) دير الزور را از گروه تروريستي داعش پاكسازي كردند.
استان ديرالزور در مرز با عراق (شرق سوريه ) واقع است و شهر ديرالزور مركز آن در كرانه رود فرات قرار دارد.
14 شهريور96، با ورود نيروهاي ارتش سوريه و مقاومت به مقر 'تيپ 137' در غرب شهر ديرالزور، محاصره سه ساله اين شهر به طور كامل شكسته شد.
اين شهر نفت خيز از سال 2014 در محاصره گروه تروريستي داعش بود و كمك رساني به ساكنان آن تنها از طريق پرتاب محموله ها از طريق هواپيماهاي باري انجام مي شد.
شبس*9363*1613*مترجم: محمد تدو*انتشار دهنده: عدالله غفاري