روحانی: آمریكایی‌ها به دنبال ناامید كردن مردم ایران هستند/ سازوكاری برای ایجاد امنیت اقتصادی پیش بینی شده است

تهران - ایرنا - «حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران در پایان نشست مشترك با رئیسان قوای قضاییه و مقننه با تشكر از مردم برای حفظ همبستگی در برابر توطئه های خارجی گفت: در مورد برجام، آمریكایی‌ها به دنبال توطئه هستند و توطئه اصلی آن‌ها این است كه مردم ما را نسبت به آینده اقتصادی و پیشرفت كشور دچار تردید كنند.

به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری شامگه دوشنبه در پایان این جلسه و در جمع خبرنگاران با ابراز خرسندی از برگزاری نشست سران سه قوه و گفت وگو درباره مسایل مهم كشور اظهار داشت: باید از طرف سه قوه از مردم بزرگوار ایران تشكر كنم كه مثل همیشه در برابر توطئه‌های دشمن با قدرت ایستادگی كردند و ایستادگی می‌كنند و اساس برنامه آمریكا هم ایجاد یأس و ناامیدی در میان مردم است كه مردم در عمل و بیان، پاسخ قاطع دادند.
دكتر روحانی گفت: البته ما در این جلسه، برای سناریوهای مختلفی كه ممكن است پیش روی ما باشد، بحث كردیم و هماهنگی لازم برای تصمیمات آینده ما بحمدالله وجود دارد.
وی مسائل اقتصادی را یكی دیگر از محورهای گفت وگو عنوان كرد و افزود: در این جلسه همچنین به طور مفصل درباره رفع برخی معضلات اقتصادی به گونه ای كه مردم كاملاً احساس امنیت كنند و بدانند كه برای سرمایه‌گذاری و فعالیت اقتصادی‌ آنان امنیت كامل در كشور وجود دارد، بحث شد.
رئیس جمهوری همچنین با بیان اینكه ساز و كاری هم در این جلسه در ارتباط با این موضوع پیش‌بینی شد، ادامه داد: برای جذب بهتر سرمایه‌گذاری به ویژه از سوی كارآفرینان ایرانی خارج از كشور، تصمیم های خوبی اتخاذ كردیم؛ به‌گونه‌ای كه همه سرمایه‌گذاران و كارآفرینان بتوانند در چارچوب قانون و مقررات كشور، از فضای اقتصادی بهره‌برداری بكنند.
وی مسایل منطقه را از دیگر محورهای بحث و بررسی در نشست سران سه قوه بیان كرد و افزود: در منطقه ما استكبار جهانی همواره دنبال ناامنی و بی‌ثباتی و ایجاد اختلاف بین كشورهای منطقه است ولی ما معتقدیم كه مسائل منطقه ای باید توسط كشورهای منطقه و با هماهنگی این كشورها حل و فصل شود و برای آن ساز و كار لازم وجود دارد.
رئیس جمهوری به تلاش استكبار برای ایجاد ناامنی و گسترش تروریسم در منطقه اشاره كرد و اظهار داشت: امروز بحمدالله قدم به قدم در حال عبور از این معضل در منطقه هستیم و امیدوارم كشورهای منطقه در آینده نزدیك بتوانند از معضل تروریسم خلاصی یابند و تروریسم در منطقه ما مضمحل شود و استكبار نتواند به آن اهدافی كه دنبال می كرد، دست یابد.
روحانی با اشاره به تلاش های استكبار جهانی برای تغییر در مرزهای جغرافیایی منطقه، افزود: تیر استكبار در این عرصه نیز به سنگ خورد و نتوانست موفقیتی كسب كند.
رئیس جمهوری با بیان اینكه استكبار همچنان به تلاش های خود برای ایجاد اختلاف در منطقه با هدف فروش تسلیحات نظامی ادامه می‌دهد، گفت: ما باید برای اختلافاتی كه در منطقه وجود دارد، راه‌حلی پیدا كنیم. در همین زمینه باید كشتار منطقه‌ای و بمباران نابجای منطقه متوقف شود. ما در این جلسه در خصوص این مسأله هم بحث كردیم. نكات مورد نظر سه قوه در این زمینه هماهنگ است و ان شاء‌الله اقدامات لازم انجام خواهد گرفت.
دكتر روحانی برگزاری منظم‌تر و با فاصله زمانی كمتر نشست های سران سه قوه را از دیگر تصمیمات این نشست ذكر كرد و گفت: تصمیم گرفتیم كه نشست سران سه قوه در فاصله زمانی كوتاه‌تر و به طور منظم‌تر برگزار شود .
رئیس جمهوری اظهار داشت: معتقدم كشور در صورتی می‌تواند مسیر پیشرفت و تعالی را به خوبی بپیماید كه همه قوا و نیروهای كشور در كنار هم متحد و زیر نظر مقام معظم رهبری باشند و بی‌تردید همفكری، رایزنی و هماهنگی سران سه قوه بسیار تأثیرگذار است. این موضوع مورد تأكید مقام معظم رهبری هم بود كه جلسات روسای قوا بیشتر تشكیل شود و ما امشب تصمیم گرفتیم كه جلسه سران سه قوه را به صورت منظم و با فاصله‌های كمتر برگزار كنیم.
این نشست شامگاه دوشنبه با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه در ساختمان مجلس در بهارستان برگزار شد.
شبس ** 9386 ** تنظیم‌كننده: مهران معینی جم**انتشاردهنده: عزیز موسوی