ابتكار: بیكاری زنان دانش آموخته در برخی استان ها 3 برابر مردان است

بجنورد- ایرنا- معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده گفت: بیكاری زنان دانش آموخته در برخی استان ها بیش از سه برابر مردان، و حوزه اطلاعات و فناوری از بخش های ایجاد اشتغال برای این قشر است.

به گزارش ایرنا معصومه ابتكار روز دوشنبه در آیین گشایش نمایشگاه الكامپ (صنایع الكترونیك و كامپیوتر) در بجنورد افزود: هرچند دولت یازدهم به عرصه اطلاعات و فناوری توجه زیادی داشت و تلاش برای دولت الكترونیك یكی از برنامه ها است اما، هنوز در نیمه راه هستیم.
وی با بیان اینكه در امور بانوان و خانواده مسائل مرتبط با توان افزایی زنان در حوزه آی تی را دنبال می كنیم افزود: نشست های بین المللی برای تبادل تجربه در دستور كار است تا توان افزایی زنان در حوزه آی تی بیشتر شود.
وی در ادامه یكی از زمینه هایی كه می تواند رشد اقتصادی را با حداقل آسیب های زیست محیطی محقق كند هسته فناوری و الكترونیك است كه در این راستا كاهش گازهای گلخانه ای، كاهش آلودگی هوا و كاهش مصرف كاغذ به محیط زیست كمك می كند.
ابتكار با اشاره به نمایشگاه الكامپ بجنورد افزود: این نمایشگاه در حقیقت فناوری سبز، دوستدار محیط زیست و عرصه اشتغالزا است؛ یكی از مواردی كه باید مورد توجه قرار گیرد مدیریت پسماندهای الكترونیك است زیرا كه با افزایش تجهیزات با حجم زیادی از پسماندهای الكترونیك مواجه می شویم كه نیاز به مدیریت دارد و به لحاظ اقتصادی مقرون به صرف است.
معاون رئیس جمهوری گفت: سرمایه گذاری در این خصوص و نقش بانوان می تواند چشمگیر باشد كه در این راستا سرمایه گذاری بخش خصوصی در سطح دنیا وارد شده و بزودی 10 میلیون موبایل جزو پسماندهای الكترونیك می شود كه نیاز به مدیریت دارد.
نمایشگاه الكامپ بجنورد در 70 غرفه و با حضور 53 شركت در محل نمایشگاه بین المللی بجنورد دایر شده است.
این نمایشگاه، بزرگترین رویداد تجاری در عرصه تولید و عرضه محصولات و خدمات صنایع الكترونیك و كامپیوتر است.
7185/7186/6042
خبرنگاران: كبری علی آبادی، فاطمه مقدسی باجگیران** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی