۸ آبان ۱۳۹۶،‏ ۹:۱۶
کد خبر: 82712879
۰ نفر
سودجويي به قيمت سلامت انسان ها

كرج - ايرنا - توزيع داروها و مكمل هاي ورزشي آن هم از نوع تقلبي معضلي است كه گاهي اوقات آثار جبران ناپذيري را به همراه داشته و سودجوياني هستند كه حتي به قيمت سلامت انسان ها به درآمد بيشتر مي انديشند.

با ماموران اداره آگاهي و دادستان شهرستان نظرآباد‌ همراه شديم و به شركتي كه اقدام به توليد مكمل هاي ورزشي تقلبي مي كرد، رفتيم.
سوله اي واقع در شهرك صنعتي نظرآباد كه هيچ تابلو و نشاني بر سر در آن وجود نداشت و حتي در بدو ورود كاركنان آن حاضر به بازگشايي در اين شركت نبودند كه با دستور دادستان مشكل حل شد.
پس از ورود به انبار اين شركت وجود برچسب ها و قوطي هايي با برندهاي معروف آمريكايي و آلماني نظرمان را جلب كرد.
نمايندگي هاي شركت هاي آلماني و آمريكايي كه به خاطر سوء استفاده از اعتبار آنها با ما همراه بودند با ديدن برچسب هاي خود در انبار اين شركت شوكه شدند و از خسارت هاي جبران ناپذيري كه به اعتبار آنها خورده است، سخن گفتند.
وكيل اين شركت نيز ادعاي جالبي در خصوص وجود ليبل ها و قوطي هاي خالي مربوط به برندهاي معتبر در اين انبار اين شرك داشت و اظهار كرد: اين برچسب ها و قوطي ها را ما از يك پيك‌ موتوري خريداري كرديم و قصد داشتيم فقط محتويات داخل بطري ها را آناليز و مشابه اين برچسب ها را توليد كنيم و به هيچ وجه نيت جعل و توليد دارو ها مكمل ورزشي تقلبي را نداشتيم.
دادستان عمومي و انقلاب شهرستان نظرآباد گفت: اين شركت مواد اوليه قاچاق را با موادي ديگر مخلوط و داروها و مكمل هاي ورزشي تقلبي كرده است.
قيومي گفت: متخلفين بعد از توليد با جعل برندهاي معروف دنيا اقدام به توضيح در داروخانه ها و باشگاه هاي بدن سازي سراسر كشور مي كرده است.
وي تصريح كرد: حدود 10 تن مواد اوليه قاچاق به ارزش تقريبي 4 ميليارد ريال از اين شركت كشف و ضبط و اين محل پس از انتقال كالاهاي قاچاق و تقلبي پلمپ خواهد شد.
دادستان عمومي و انقلاب شهرستان نظرآباد با اشاره به اينكه اين مكمل ها و داروهاي ورزشي بيشتر مورد استفاده جوانان قرار مي گيرد و مي تواند سلامت آنها را به خطر بي اندازد، لذا مسولين وزارت بهداشت و درمان بايد هرچه سريع تر كليه اين محصول هاي تقلبي را از بازار جمع آوري كند.
كساني كه مي خواهند از داروها و ‌مكمل هاي ورزشي استفاده كنند، ضمن خريد از داروخانه ها و مراكز معتبر كد اصالت كالا را به سامانه 20008822 ارسال و از سلامت اين محصول اطمينان حاصل پيدا كنند.
1535/6155خبرنگار:رقيه پرويني**انتشار دهنده:داريوش غفاري