عواقب تكروی های كیانوش رستمی در آستانه پیكارهای قهرمانی جهان

تهران - ایرنا - «كیانوش رستمی» دارنده مدال طلای جهان و المپیك این روزها در حالی به تنهایی خود را مهیای حضور در پیكارهای قهرمانی جهان می كند كه تكمیل نبودن مدارك وی در سفارت آمریكا، خبرهای ضد و نقیضی را در رابطه با اعزام او به پیكارهای قهرمانی جهان به وجود آورده است.

انجام تمرینات انفرادی و شخصی «كیانوش رستمی» از آنجا آغاز شد كه از ابتدای سال 95 و پیش از آغاز بازی های المپیك 2016 ریو، سجاد انوشیروانی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد. او از همان زمان بنای ناسازگاری را برای رئیس فدراسیون و سرمربی تیم ملی سرداد و به دلیل آنكه او بخت مسلم مدال طلا در بازی های المپیك ریو بود، همه چیز طبق خواسته او پیش رفت.
بعد از مدال طلای المپیك ریو دیگر كسی جلودار این قهرمان كرمانشاهی تیم ملی نبود و همچنان اصرار داشت به صورت شخصی تمرینات خود را دنبال كند و حتی در هیچیك از اردوهای تیم ملی نیز شركت نكرد تا اینكه علی مرادی رئیس فدراسیون قید حرمت و احترام سرمربی تیم ملی وزنه برداری را زد و تن به خواسته كیانوش رستمی داد و مقرر شد او همچنان به صورت شخصی و زیر نظر مربی دیگری تمرین كند و همین موضوع سبب شد كه سجاد انوشیروانی سرمربی جوان تیم ملی استعفا دهد.
متاسفانه این روزها خبرهایی از ناآمادگی و مصدومیت جدی زانوی كیانوش رستمی در اردوی تیم ملی به گوش می رسد. او در اردوی بابلسر و زمانی كه قرار شد در خلال اردو برای تیم بیمه رازی وزنه بزند در حركت دو ضرب و به سختی وزنه 202 كیلوگرمی را بالای سر برد. این در حالی است كه او با 220 كیلوگرم ركوردار حركت دو ضرب جهان است.
موضوع دیگری كه می توان به آن اشاره كرد حضور نیافتن رستمی در ركوردگیری تیم ملی در پایان اردوی تیم ملی در اردوی بابلسر بود، ركوردگیری كه سبب حذف محمدرضا براری وزنه بردار دسته 105 كیلوگرم شد. وزنه برداری كه طی یك سال گذشته دو مدال طلای قهرمانی آسیا و بازی های كشورهای اسلامی در باكو را برایمان به ارمغان آورده است.
هیچ شكی در بزرگی و عنوان دار بودن كیانوش رستمی در دنیای وزنه برداری وجود ندارد اما وزنه برداری، رشته ای ركوردی است و مدال های طلا، نقره و برنز را به كسانی می دهند كه بیشترین وزنه را بالای سر برده باشند، بنابراین به نظر می رسد حضور رستمی در ركوردگیری تیم ملی ضرروی بود، اما با توجه به اینكه او طی این سال ها كسی جز خودش را قبول ندارد یك بار دیگر به برنامه های فدراسیون و سرمربی جوان این تیم پشت كرد تا نشان دهد همچنان تصمیم گیر اصلی خودش است و كسی نمی تواند مداخله ای در كارهای او داشته باشد.
آن چیزی كه بیش از مصدومیت و ناآماده بودن رستمی روز گذشته همه را شوكه كرد، ناكافی بودن مدارك اعتمادساز او به سفارت آمریكا و دادن تضمین های لازم برای بازگشت از پیكارهای قهرمانی جهان به ایران است.
اینكه در این برهه از زمان و یك ماه بعد از حضور سایر ملی پوشان ایران در دبی و در سفارت آمریكا، چرا تنها از كیانوش رستمی چنین مداركی خواسته شده، جای سئوال دارد.
به هر ترتیب قرار است وی طی چند روز آینده برای ارایه مدارك و تضمین های لازم به سفارت آمریكا به دبی سفر كند و باید منتظر شد كه آیا ویزای كیانوش رستمی همانند سایر ملی پوشان صادر خواهد شد یا اینكه موضوع دیگری پشت این قضیه است.
البته برخی از خبرگزاری ها خبرهایی را در رابطه با تلاش رستمی در گذشته برای گرفتن روادید آمریكا منتشر كرده اند كه شاید این موضوع به دلیل پشت سر گذاشتن مدت قانونی شاید مانعی برای حضور او در پیكارهای قهرمانی جهان در آمریكا باشد.
كیانوش رستمی، علی میری، سهراب مرادی، ایوب موسوی، علیرضا سلیمانی، علی هاشمی، سعید علی حسینی و بهداد سلیمی نفرات انتخاب شده برای حضور در پیكارهای قهرمانی سال 2017 جهان در آمریكا هستند و مجید عسگری و همایون تیموری هم نفرات ذخیره در كنار سایر ملی پوشان حضور دارند.
فدراسیون وزنه برداری اعلام كرد كه تا زمان اعزام به مسابقات و با توجه به عملكرد وزنه ‌برداران در طول تمرینات، امكان تغییر در این تركیب باز هم وجود دارد.
رقابت های وزنه برداری قهرمانی سال 2017 جهان از 7 تا 14 آذر ماه در شهر آنهیم لس آنجلس در ایالت كالیفرنیا آمریكا برگزار می شود.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با كانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1067**
خبرنگار: رضا رمضانی انتشاردهنده:علی خورسندی