۷ آبان ۱۳۹۶،‏ ۱۳:۰۲
کد خبر: 82712072
۰ نفر
فضای مجازی شكارچی گراز را لو داد

همدان - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست اسدآباد گفت: انتشار تصاویر شكار یك گراز در فضای مجازی تلگرام موجب دستگیری شكارچی متخلف شد.

روح الله زال پور روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار كرد: فردی اقدام به شكار گراز و انتشار تصویر آن در فضای مجازی كرده بود كه پس از بررسی محتوای فضای مجازی توسط محیط زیست اسدآباد، عكس خاطی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست اسدآباد بیان كرد: با تلاش ضابطان قضایی فرد متخلف شناسایی و به مرجع قضایی احضار شد و هم اینك پرونده وی در حال بررسی است.
زال پور یادآوری كرد: پیشتر نیز فردی كه اقدام به شكار خرگوش با تازی و انتشار تصاویر آن در فضای مجازی كرده بود شناسایی شد كه پرونده نیز در دستگاه قضایی در حال بررسی است.
استان همدان با 12 منطقه حفاظت شده و شش منطقه شكار ممنوع دارای محیط زیستی بكر و زیباست بگونه ای كه طبق آخرین آمار دریافتی بیش از 307 گونه جانوری در مناطق حفاظت شده این استان زندگی می كنند.
وجود گونه های شاخص همچون كل و بز، قوچ، میش، گراز و دیگر گونه های كمیاب و در حال انقراض دست اندازی سودجویان و شكارچیان را به مناطق حفاظت شده همدان بیشتر كرده است.
/7526/2090 خبرنگار: علیرضا جهانگیری**انتشار دهنده: سعید زارع كندجانی