۷ آبان ۱۳۹۶،‏ ۱۲:۵۴
کد خبر: 82712056
۰ نفر
ايران براي استفاده از بيت كوين آماده مي شود

تهران – ايرنا - پايگاه خبري مستقل «ليپ ريت» ديروز (شنبه) در مطلبي از برنامه جمهوري اسلامي ايران براي به كارگيري ارز ديجيتال بيت كوين در بازار خود نوشت.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا، اين تارنماي خبري نوشت: به گزارش اميرحسين دوايي معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات جمهوري اسلامي ايران، ايران كشور بعدي است كه خود را براي استفاده از بيت كوين (نوعي از ارز ديجيتال) آماده مي كند.
تهران به مقررات مالي سخت خود به ويژه درجايي كه پاي گزينه هاي پرداخت ديجيتال و مداخله فناوري در ميان باشد، شناخته مي شود. با اين وجود،با توجه به فراگيري و محبوبيت بيت كوين، ايران اكنون خود را براي ايجاد زيرساخت استفاده از اين روش، آماده مي كند.
به نقل از خبرگزاري فرانسه از ايران، آقاي دوايي گفت: «وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات در راستاي تلاش ها براي فراهم كردن زيرساخت لازم براي استفاده از بيت كوين در داخل كشور، چندين مطالعه پژوهشي به راه انداخته است».
معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات افزود كه ابعاد مورد نياز براي انضمام بيت كوين، هم اقتصادي و هم زيربنايي هستند‌. وي در ادامه با توجه به آنكه تحولات ديجيتال ايران «قدرت نرم» اين كشور است، به اهميت اجراي هرچه سريعتر اين انضمام اشاره كرد.
«ليپ ريت» در پايان اضافه كرد: بهاي بيت كوين در زمان حاضر براي بازه ي زماني كوتاهي تا حدود 6 هزار دلار نوسان داشته و با افت و خيزهاي شديدي همراه است. اگرچه اين ارز رمزپايه به تازگي به بيت كوين سكه و نقد تقسيم شده است، اما آينده آن خوشبينانه به نظر مي رسد.
به گزارش ايرنا، بيت كوين نوعي ارز ديجيتال بر پايه شبكه همتا به همتا، امضاي ديجيتال و اثبات دانايي صفر است كه به كاربران امكان مي‌دهد كه بدون هيچ واسطه‌اي، انتقال پول غيرقابل بازگشت انجام دهند.
اروپام9418**1346
مترجم:آيدا شجاع** انتشار دهنده: رحمت الله خدادادي

سرخط اخبار جهان