سه واقعه 13 آبان تجلي پيام عاشورا است

كرمان - ايرنا - مسئول شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان كرمان با اشاره به سه واقعه 13 آبان گفت: اين سه واقعه تجلي پيام عاشورا و لبيك به هل من ناصر ينصرني در روز عاشورا است.

به گزارش ايرنا، مهدي صدفي روز شنبه در نشست خبري به مناسبت 13آبان سالروز تسخير لانه جاسوسي آمريكا در سال 1358 افزود:سه رخداد مهم از جمله سالروز تبعيد امام، كشتار دانش آموزان و سالروز تسخير لانه جاسوسي در 13 آبان رخ داده است.
وي بيان كرد: شعار مرگ بر آمريكا و مرگ بر استكبار در نگاه و رويكرد ملت ايران فقط يك شعار نيست بلكه به عنوان يك فرهنگ استكبارستيزي و نماد ايستادگي، مقاومت و فرياد حق طلبي در مقابل نظام هاي استكباري است.
مسئول شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان كرمان اظهار كرد: بر اساس فرمايشات امام راحل (ره) يكي از اهداف و فلسفه بعثت انبيا نيز مبارزه با استكبار، ظلم و بي عدالتي است و امروزه به عنوان يك باور ديني به اين مهم نگاه مي شود.
وي تصريح كرد: هر كدام از سه واقعه 13 آبان نقطه عطفي در تاريخ انقلاب اسلامي محسوب مي شود و يكي از پيام هاي مهم اين سه واقعه، مبارزه با مستكبران عالم و مقابله با ظلم و بي عدالتي است و ريشه اين پيام ها در فرهنگ قرآني و فرهنگ عاشوراي حسيني (ع) است.
وي تصريح كرد: ملت ايران با برپايي راهپيمايي 13 آبان در صددند در راستاي تقويت روحيه استكبار ستيزي حركت كنند و جنايات و بدعهدي هاي آمريكا را تبيين كنند.
صدفي تاكيد كرد: آمريكا هرگز خواهان رفاه، امنيت، آسايش، اقتدار نظام و آزادي ملت ايران نبوده و اين مهم را نمي خواهد.
وي به 120 مورد توطئه و جنايات آمريكا بعد از پيروزي انقلاب اسلامي تاكنون در مورد ايران اسلامي اشاره و تصريح كرد: هر كدام از اين توطئه ها شامل برنامه ها و اتفاقات زيادي است.
وي افزود: تجليل و تكريم از دانشجويان و دانش آموزان به عنوان پيشگامان انقلاب اسلامي و تبيين انديشه هاي امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامي نيز در برنامه هاي محوري 13 آبان گنجانده شده است.
وي به برنامه هاي 13 آبان طي سال جاري در استان كرمان اشاره كرد و گفت: اين برنامه ها در سال جاري به صورت متمايز از سالهاي قبل برگزار مي شود و يكي از دلايل تفاوت ها سخنان ترامپ و برانگيخته شدن حس و خشم انقلابي مردم است.
وي تاكيد كرد: اقدامات آمريكا و نظام استكباري و سخنان اخير رئيس جمهوري آمريكا موجب تمايز راهپيمايي 13 آبان خواهد شد.
صدفي گفت: ترامپ با ايراد سخنان سخيفانه خود مي خواست عكس العمل ملت ايران را آزمايش كند و حركت رئيس جمهوري آمريكا با عكس العمل همه اقشار مردم و مسئولان روبرو شد حتي هم پيمانان آمريكا نيز در رابطه عكس العمل نشان دادند.
وي افزود: هر زماني كه در مقاطع مختلف شاهد تندروي و بد خلقي نسبت به نظام جمهوري اسلامي از سوي بيگانان بوديم ملت ايران با سلايق مختلف اعلام مخالفت كردند و نمونه آن را در جنگ تحميلي مشاهده كرديم.
وي اظهار كرد: مجدد در 13 آبان سال جاري غيرت و خشم انقلابي به مدد اين ملت خواهد آمد و موجب مي شود اين حركت ها همبستگي بيشتر شود.
مسئول شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان كرمان با بيان اينكه 13 آبان متعلق به قشر خاص نيست بلكه متعلق به همه ملت ايران است گفت: اين ملت با همه كمبودها و تحريم ها همواره در صحنه حضور داشته و دارند.
وي بيان كرد: اقشار مختلف مردم نهادها و دستگاه هاي اجرايي استان كرمان آمادگي خود را براي برگزاري آيين 13 آبان اعلام كرده اند.
وي با بيان اينكه يكي از توطئه هاي اخير آمريكا اهانت و توطئه دشمن نسبت به سپاه پاسداران به عنوان نهادي ارزشي است اظهار كرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامي بازوان توانمند نظام جمهوري اسلامي و پاسدار امنيت و اقتدار نظام است لذا ملت ايران در 13 آبان حمايت خود را از سپاه پاداران انقلاب اسلامي نيز اعلام مي كنند.
صدفي با بيان اينكه برنامه هاي مختلف در قالب متفاوت در 13 آبان سال جاري در استان كرمان برگزار مي شود گفت: برنامه هايي در دانشگاه ها در قالب بصيرت افزايي پيش بيني شده است.
وي تصريح كرد: مسابقه مقاله نويسي، انشا، معلومات عمومي، ويژه برنامه هاي كودكان و نوجوانان در قالب نمايش، فيلم داستان، مسابقات، ميزگردها، جلسات تخصصي با حضور كارشناسان و برنامه هاي توليدي و مستند از صدا و سيما در 13 آبان برگزار خواهد شد.
وي به برپايي نمايشگاه هاي تخصصي جنايات آمريكا، ويژه برنامه هاي مساجد و برنامه هاي كانون هاي فرهنگي هنري مساجد برنامه هاي تبييني در مساجد نيز اشاره كرد و گفت: برگزاري دعاي ندبه، برگزاري مجالس مذهبي به ياد شهداي دانش آموز و شهداي انقلاب، چاپ كتاب ويژه نامه و بروشور با عنوان توطئه و بدعهدي هاي آمريكا، بهره گيري از فضاي مجازي و مستندهايي از جنايات استكبار جهاني فضاسازي محيطي در شهر و ايستگاه هاي فرهنگي و راهپيمايي به عنوان برنامه هاي 13 آبان در كرمان نام برد.
صدفي به برگزاري راهپيمايي 13 آبان با حضور اقشار مختلف مردم در استان كرمان طي سال جاري اشاره و تصريح كرد: راهپيمايي از چهارراه طالقاني از ساعت 9 صبح تا ميدان شورا برگزار خواهد شد و راهپيمايان در پايان در مقابل حسينيه ثارالله تجمع خواهند كرد.
وي ادامه داد: در طول مسير راهپيايي ايستگاههاي فرهنگي و هنري و ويژه برنامه هاي كودكان و نوجوانان ايستگاه سرود و سلامت پيش بيني شده است.
وي تاكيد كرد: قرائت قطعنامه و سخنراني نيز در محل تجمع راهپيمايان در ميدان شورا قرائت خواهد شد.
13 آبان روز تسخير لانه جاسوسي و تبعيد حضرت امام خميني (ره) و روز دانش اموز است.
خبرنگار: نجمه حسني* انتشار دهنده: بهنام احمدي *
3029/ 5054