افزايش 50 درصدي كشف مواد مخدر در مياندوآب

مهاباد- ايرنا- فرمانده انتظامي مياندوآب با بيان اينكه طي سال جاري 310 كيلوگرم مواد مخدر در اين شهرستان كشف شده است، گفت: اين مقدار كشفيات نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 50 درصد افزايش داشته است.

سرهنگ حسن شيخ نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، اظهار كرد: از ابتداي سال جاري 108 طرح مبارزه با توزيع كنندگان مواد مخدر در مياندوآب اجرا و در اين مدت 16 باند تهيه و توزيع مواد مخدر متلاشي شده است.
وي با اشاره به اينكه در اين رابطه 92 دستگاه خودرو و موتور سيكلت توقيف شده است، افزود: همچنين يكهزار و 400 نفر قاچاقچي، توزيع كننده مواد مخدر و معتاد متجاهر در اين شهرستان دستگير و به دستگاه قضايي تحويل شده اند.
سرهنگ شيخ نژاد همچنين با اشاره به اجراي چند طرح ارتقا امنيت اجتماعي در نقاط آسيب پذير و تفرجگاه ها، گفت: به اين منظور 350 كلاس آموزش همگاني و 45 نمايشگاه مقابله با آسيب هاي اجتماعي در شهرستان برپا شده و 12 هزار برگ بروشور در بين مردم توزيع شده است.
سرهنگ شيخ نژاد گفت: امسال در راستاي مبارزه با قاچاق كالاهاي خارجي تعداد 240 فقره عمليات انجام گرفته كه منجر به كشف كالاي قاچاق به ارزش 92 ميليارد ريال شده است و در اين رابطه تعداد 220 دستگاه خودرو توقيف و 263 نفر نيز دستگير و تحويل مقام قضائي شده است.
وي اظهار كرد: ميزان كشف كالاي قاچاق در سال جاري نسبت به مدت مشابه از نظر ارزش ريالي بيش از 60 درصد رشد داشده و كشفيات سرقت نيز در سطح شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل 40 درصد افزايش يافته است.
وي در خصوص عملكرد پليس فتا نيز اظهار كرد: امسال 98 درصد جرائم سايبري كشف و در اين حوزه تعداد 86 نفر دستگير و به مقام قضائي تحويل شده اند كه 88 درصد آن را مردان و 12 درصد را نيز زنان به خود اختصاص داده اند.
شيخ نژاد با بيان اينكه پرونده هاي ورودي امسال هشت درصد افزايش يافته است، اضافه كرد: اولين جرم از لحاظ فراواني هتك حيثيت و نشر اكاذيب عليه اشخاص است.
وي مزاحمت هاي اينترنتي و برداشت هاي غيرمجاز از حساب بانكي اشخاص را به ترتيب دومين و سومين جرم سايبري از لحاظ فراواني در اين شهرستان اعلام كرد.
وي افزود: در رابطه با پيشگيري از وقوع جرائم سايبري تعداد 800 برگ بروشور و 150 عدد لوح فشرده آموزشي توزيع و 35 مورد بنر نصب و در 80 مورد نيز توصيه و هشدار در خصوص آسيب هاي فضاي مجازي در رسانه ها از سوي اين فرماندهي اطلاع رساني شده و نيز 60 نشست مشترك با حضور در مساجد و مدارس برگزار شده است.
وي در رابطه با تصادف هاي درون شهري و جاده اي نيز بيان كرد: امسال با تلاش همكاران پليس راهور و پليس راه تصادف هاي فوتي و خسارتي درون شهري 50 درصد كاهش و تصادف هاي جاده اي هم 11 درصد نسبت به مدت مشابه تصادفات كاهش داشته است.
سرهنگ شيخ نژاد اظهار كرد: در سال جاري بيش از 6 هزار فقره گواهينامه صادر و تعداد 10 هزار عدد پلاك خودرو تعويض شده و به سبب تخلف رانندگي تعداد سه هزار و 500 دستگاه خودرو و موتور سيكلت در درون شهر و تعداد 969 دستگاه نيز در جاده هاي شهرستان توقيف شده است.
فرماندهي انتظامي مياندوآب در رابطه با حوزه نظام وظيفه عمومي نيز گفت: امسال نزديك به 17 هزار انواع خدمات به مردم ارائه شده است.
شهرستان مياندوآب با بيش از 277 هزار نفر جمعيت در جنوب آذربايجان غربي واقع است.
مهمترين اخبار ايرناي كشور، آذربايجان غربي و جنوب استان را به صورت لحظه به لحظه از كانال خبري تلگرام اين رسانه به آدرسirnamahabad@ دريافت كنيد.
3093
** خبرنگار: زين العابدين شيخي ** تنظيم كننده: پيمان پاكزاد ** انتشار: عليرضا فولادي