مدیریت 10درصد كلینیك ها و بخش های پاراكلینیكی دولتی به بخش خصوصی واگذار می شود

تهران - ایرنا - معاون درمان وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشكی گفت: تصدی و مدیریت 10درصد خدمات درمانی دولتی به بخش خصوصی واگذار می شود و بخش های پاراكلینیكی و نیز كلینیك های ویژه در اولویت واگذاری هستند.

قاسم جان بابایی در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا افزود: بر اساس قانون برنامه توسعه ششم وزارت بهداشت مكلف است، 10درصد تصدی خدمات خود را به بخش خصوصی واگذار كند، این كار شروع شده است و واگذاری بخش های پرهزینه مانند بخش های تصویربرداری، ام آر آی، سی تی اسكن و آزمایشگاه ها در اولویت است.
وی اضافه كرد: علاوه بر بخش های پاراكلینیكی بیمارستان های دولتی، یكسری از كلینیك های ویژه دولتی نیز به صورت درون بخشی به خود پزشكان و ارائه كنندگان خدمت واگذار می شود.
جان بابایی گفت: نكته مهم در واگذاری مراكز خدماتی وزارت بهداشت به بخش خصوصی این است كه به هیچ وجه بعد از واگذاری این مراكز، خدمات رسانی این مراكز درمانی و تشخیصی با تعرفه خصوصی و غیر دولتی نخواهد بود و ارائه خدمات این مراكز با تعرفه دولتی یكی از پیش شرط های اصلی در واگذاری این مراكز است.
معاون درمان وزیر بهداشت گفت: واگذاری اداره بخش های بیمارستانی، كلینیك ها و پاراكلینیك های دولتی به بخش خصوصی شروع شده است و ادامه دارد، البته در این واگذاری ها، مالكیت بخش های بیمارستانی به بخش خصوصی صورت نمی گیرد. مالكیت برای دولت می ماند اما مدیریت و اداره بخش واگذار می شود.
وی افزود: البته در مواردی یكسری از واگذاری ها به صورت واگذاری كل بیمارستان بوده است كه چون تجربه خوبی در زمینه واگذاری بیمارستان ها وجود ندارد، واگذاری كل یك بیمارستان دولتی به بخش خصوصی كمتر اتفاق می افتد. به خصوص اینكه بر اساس قانون نمی توانیم مالكیت بخش های بیمارستان های دولتی را واگذار كنیم.
به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا، معاون وزیر بهداشت گفت: به طور كلی سرفصل جدیدی برای واگذاری تصدی خدمات درمانی دولتی به بخش خصوصی در وزارت بهداشت باز شده است و واگذاری بخش های پر هزینه مانند ام آر آی، سی تی اسكن، مراكز رادیولوژی و تصویربرداری و آزمایشگاه ها و نیز كلینیك های ویژه به بخش خصوصی در اولویت است. این فرآیند شروع شده است و به تدریج تا سقف 10درصد خدمات وزارت بهداشت انجام می شود.
خبرنگار: افشین شاعری ** انتشار: علی حبیبی
اجتمام(4)*3063 ** 1569
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej