سفير ايران در روسيه ميزبان روساي14 دانشگاه بزرگ كشور

مسكو - ايرنا - مهدي سنايي سفير جمهوري اسلامي ايران در فدراسيون روسيه با رئيسان و مديران 14 دانشگاه برتر كشور كه براي شركت در سومين همايش دانشگاه هاي برتر اي آن و روسيه به مسكو سفر كرده اند، ديدار و گفت و گو كرد.

به گزارش ايرنا، در اين ديدار كه روز پنج شنبه با حضور عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي و در محل سفارت جمهوري اسلامي ايران در مسكو برگزار شد، سفير ايران در روسيه با اشاره به برگزاري دوره هاي قبلي اين همايش كه با خلاقيت سفارت ايران در روسيه و با هدف نهادينه سازي ارتباطات دانشگاهي و نخبگان دو كشور برگزار شده است، گسترش روابط علمي- دانشگاهي دو كشور را لازمه توسعه و پيشرفت روابط دو ملت و دولت دانست.
عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي و محمود نيلي احمدآبادي رئيس دانشگاه تهران نيز در سخناني با قدرداني از خلاقيت سفارت در برگزاري اين همايش و ايجاد پل ارتباطي مستقيم بين دانشگاهيان و نخبگان دو كشور، بر بهره برداري بهينه از اين بستر ايجاد شده تاكيد كردند.
سومين همايش روساي دانشگاه هاي برتر ايران و روسيه امروز و به ميزباني دانشگاه دولتي مسكو (بزرگترين دانشگاه روسيه) با حضور رئيسان دانشگاه هاي تهران، صنعتي شريف، علم و صنعت، علامه طباطبايي، خواجه نصير، شهيد بهشتي، الزهرا، تربيت مدرس، تبريز، شيراز، اصفهان و صنعتي اصفهان و مديران دانشگاه هاي فردوسي و امير كبير برگزار مي شود.
هدف از برگزاري اين همايش آشنايي دانشگاه هاي ايران و روسيه از يكديگر و ظرفيت ها و امكانات و نيز مشاركت در تبادل استاد و دانشجو و همكاري هاي علمي و فناوري است.
رئيسان دانشگاه هاي برتر ايران و روسيه اين همايش را در راستاي تلاش هاي دو كشور براي گسترش همكاري ها به ويژه در عرصه هاي علمي، صنعتي و آموزشي برگزار مي كنند و تا كنون يك همايش (در سال 93) در مسكو و همايش ديگر (در سال 95) در تهران برگزار شد.
اروپام*391**انتشار: زهرا هژبري