اسانس گیاه ترخون كرمان مورد تایید یك شركت انگلیسی قرار گرفت

كرمان - ایرنا - رئیس انجمن گیاهان دارویی و معطر استان كرمان گفت: اسانس گیاه ترخون گلباف كرمان مورد تایید یك شركت انگلیسی قرار گرفته و امیدواریم زمینه صادرات آن هر چه سریعتر فراهم شود.

علی مصطفوی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از انجام آزمایش های متعدد برای دریافت اسانس از ترخون خشك و تازه تولید شده در گلباف و شیراز خبر داد و افزود: این اسانس به چند شركت معتبر خارجی ارسال شد كه در ابتدا قابل قبول نبود اما پس از یك سال تلاش مورد تایید شركت انگلیسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: برای صادرات اسانس ترخون به این نتیجه رسیدیم كه اگر ترخون تازه حدود پنج ساعت در فضای باز باشد و رطوبت آن كاهش یابد، می توان از آن اسانس خوب و مرغوب مورد تایید مشتریان خارجی دریافت كرد.
عضو هیات علمی دانشگاه شهید باهنر كرمان تصریح كرد: در حال حاضر برای صادرات این محصول به انگلستان، در رقابت با سایر رقبا هستیم و تا تحقق این مهم، دست از تلاش برنمی داریم.
مصطفوی، در پاسخ به اینكه آیا امكان تولید انبوه این گیاه در كرمان وجود دارد خاطرنشان كرد: برای فروش هر محصول ابتدا باید بازار آن وجود داشته باشد كه اگر بتوانیم به بازارهای جهانی راه یابیم، اقلیم مناسب برای تولید انبوه این گیاه در استان وجود دارد.
وی به ظرفیت بالای استان در تولید گیاهان دارویی و معطر اشاره كرد و گفت: نقشه راه گیاهان دارویی استان كرمان تدوین شده كه در آن انجام فرآیندهای مختلف بر روی 14 گیاه با صرفه اقتصادی را پیشنهاد داده ایم.
رئیس انجمن گیاهان دارویی و معطر استان كرمان از تشكیل گروه های تخصصی در زمینه های تولید، فرآوری و خدمات فنی، بازرگانی داخلی و خارجی، كشاورزی، داشت، برداشت و اقیلم، خواص درمانی و رایحه ای برای پیشبرد اهداف این انجمن خبر داد.
گلباف، مركز تولید گیاه ترخون در استان كرمان است كه 50 هكتار از اراضی این منطقه زیركشت این محصول قرار دارد.
ترخونی گیاهی چندساله و پایا است كه اغلب واریته آن عطر و طعم مخصوصی داشته و برای مصرف خوراكی كشت می شود. نام انگلیسی ترخون tarragon از نام فارسی آن گرفته شده است.
ترخون دارای مقادیر بالایی ویتامین A، B و ویتامین C است. علاوه بر این دارای ریز مغذی هایی مانند روی، كلسیم، منگنز، آهن، منیزیم، پتاسیم و مس است.
ترخون برای درد مفاصل و برخی دردهای دیگر مفید است و بهتر است همراه غذا خورده و یا كوبیده آن به ‎صورت ضماد استفاده شود.
خبرنگار و انتشار دهنده: نجمه حسنی*
3029