استاندار ایلام: دستگاه های اجرایی مسیر را برای سرمایه گذاران هموار كنند

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام انسجام اطلاعاتی و پیگیری را از جمله راه های موفق در جذب سرمایه گذاران به استان دانست و گفت: دستگاه های اجرایی مسیر را برای سرمایه گذاران در استان هموار و تسهیل كنند.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتكی روز چهارشنبه در نشست جذب سرمایه گذاری خارجی استان اظهار كرد: بروكراسی طولانی اداری رغبت سرمایه‌گذاران را از بین می‌ برد، بسیاری از فرآیندهای اداری غیر ضروری است و تنها با تصمیمات فوری مدیران می توان سرعت اجرای كارها را بالا برد.
وی افزود: برخی اوقات مسئولان مربوطه در جذب سرمایه گذاران سخت گیری می كنند، نباید سرمایه گذاران را ناامید كرد، دستگاه ها مسیر را برای سرمایه گذاران در استان هموار و تسهیل كنند.
استاندار ایلام تاكید كرد: سرمایه گذار می خواهد در كوتاه ترین زمان ممكن پرونده ها رسیدگی شود، ولی در پیچ و خم روال اداری گیر می كند، نامه ای كه وارد اتاق مدیران می شود باید حداكثر تا ۲۴ ساعت انجام شود مگر اینكه نیاز به كار كارشناسی میدانی داشته باشد.
سلیمانی دشتكی گفت: سیستم اداری باید با روی گشاده در حوزه سرمایه گذاری حركت و قانون را رعایت كند و در این حوزه سلیقه ای عمل نشود، باید لابه لای قانون بند و تبصره هایی را كه گره گشا هستند، پیدا كنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از متولیان مركز خدمات سرمایه گذاری استان خواست تا با راه اندازی سفرهای مختلف و متعدد پتانسیل یابی كرده و برای جذب سرمایه گذار به استان تلاش كنند.
استاندار ایلام ارتباط با سرمایه گذاران در استان های دیگر و خارج از كشور و دعوت از آنها را برای توسعه استان ضروری دانست و گفت: فرآیند جذب سرمایه گذار امری سخت و دشوار است چراكه سرمایه گذاران می خواهند سرمایه خود را در جایی هزینه كنند كه از سودآوری لازم برخوردار باشد، دستگاه های اجرایی باید برای ارائه پروژه های مورد نظر در جهت جذب سرمایه گذاران نیاز تلاش كرده و از فرصت های موجود نهایت استفاده را ببرند.
سلیمانی دشتكی با اشاره به ظرفیت های مهم استان افزود: مزیت مهم ایلام در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع پایین دستی باعث شده این استان ظرفیت های بسیار بزرگی برای توسعه داشته باشد، می طلبد مدیران مربوطه با مسئولان مربوطه رایزنی های لازم جهت جذب سرمایه گذاران را انجام دهند چرا كه با توجه به این پتانسیل ها تمایل سرمایه گذاری در استان بسیار زیاد است.
وی تاكید كرد: بعد از اربعین حسینی به مسائل اقتصادی و سرمایه گذاری در استان توجه جدی تر خواهیم داشت و انتظار ما از مدیران مربوطه در این خصوص همكاری و تلاش بیشتر است.
استاندار ایلام شرط انجام كار اجرایی را میدانی عمل كردن برشمرد و اضافه كرد: باید به سرمایه گذاری بها و اهمیت زیادی داد و با بررسی اهلیت سرمایه گذاران دست به دست هم یك حركت قوی را در راستای توسعه سرمایه گذاری در استان ایجاد كنیم.
وی با اشاره به اینكه دستگاه‌های تخصصی در حوزه سرمایه‌گذاری و بانك‌ها باید اهلیت سرمایه‌گذاران را بسنجند، عنوان كرد: دستگاه‌های اجرایی باید برای جذب سرمایه‌گذار و توسعه استان تمام توان خود را بكار گیرند.
خبرنگار: فرهاد فرامرزی** انتشار دهنده: حسن كهزادیان
3032/6119

سرخط اخبار استان‌ها