مديريت شهري مي تواند بخشي از وظايف آموزش و پرورش را عهده دار شود

تهران - ايرنا - رئيس شوراي اسلامي شهر تهران گفت: بخش قابل توجهي از مسايل و مشكلات آموزش و پرورش با ايجاد مديريت يكپارچه شهري و واگذاري بخشي از مسئوليت ها به شورا و شهرداري، حل مي شود.

به گزارش خبرنگارايرنا، محسن هاشمي روز سه شنبه در شانزدهمين جلسه علني شوراي شهر كه با حضور مديركل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد افزود: در حقيقت با اجرايي شدن طرح مديريت يكپارچه شهري، مديريت شهري مي تواند مجري سياست هاي كلان و تعيين كننده وزارت آموزش و پرورش به عنوان متولي اصلي اين حوزه باشد.
وي اظهار كرد: اين بدان معناست كه بخشي از وظايف و ماموريت هاي آموزش و پرورش با منابع مالي مربوطه به مجموعه مديريت شهري تهران(شورا و شهرداري) واگذار شود.
«احمد مسجدجامعي» عضو شوراي اسلامي شهر تهران نيز در ادامه اين جلسه با بيان اينكه شورا 18 مصوبه در حوزه آموزش و پرورش دارد، گفت: ايمن سازي مدارس، چگونگي ارائه تسهيلات از جانب شهرداري به مدارس و الزام شهرداري براي اجراي طرح استقبال از مهر از جمله اين مصوبات است كه بايد اجراي آنها به صورت جدي پيگيري شود.
وي افزود: شهرداري تهران براي اجراي سند حمايت از توسعه مدارس طي سال هاي 93 تا 96 بيش از 313 ميليارد تومان به آموزش و پرورش پرداخت كرده است.
به گزارش ايرنا، مديركل آموزش و پرورش شهر تهران در جلسه امروز شورا گفت كه شهر تهران به لحاظ وسعت فضاهاي آموزشي در ريف 5 شهر فقير كشور قرار دارد.
به گفته باقري، براي تامين فضاهاي آموزشي موردنياز، احداث 600 باب مدرسه جديد در پايتخت ضروري است.
وي اظهار كرد: همچنين از مجموع حدود 4 هزار مدرسه پايتخت، يك هزار و 700 مدرسه آن نيازمند بازسازي و مقاوم سازي هستند.
وي افزود: با درنظر گرفتن طرح تفضيلي، بسياري از مدارس شهر تهران در حاشيه معابر پرخطر(بزرگراهها) و غيراستاندارد احداث شده اند.
شهر تهران با بيش از 4 هزار مدرسه در مجموع بيش از يك ميلون و 100 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصيلي دارد.
* براي اطلاع از اخبار متنوع انتشار يافته در شبانه روز با كانال ايرنا استان تهران در تلگرام به نشاني IRNATEHRAN@ همراه شويد.
خبرنگار: معصومه آقااميني - انتشار: محسن فتاحي
تهران/7244/9343**1625