وزير كشور: خيرين و سمن ها در ساماندهي كودكان كار كمك كنند

تهران- ايرنا- وزير كشور خواستار استفاده از ظرفيت خيرين و سمن ها در ساماندهي كودكان و نوجوانان كار شد و گفت: مهارت آموزي و كمك به ادامه تحصيل كودكان و نوجوانان خياباني در دستور كار باشد.

به گزارش ايرنا از روابط عمومي وزارت كشور، عبدالرضا رحماني فضلي وزير كشور روز سه شنبه در نود و سومين جلسه شوراي اجتماعي كشور كه در محل وزارت كشور برگزار شد با اشاره به پديده متكديان و كودكان خياباني اظهارداشت: ساماندهي كودكان خياباني در شهرهايي كه بيشتر تحت تاثير اين مسئله هستند بايد در اولويت قرار گيرند.
وي افزود: در همين ارتباط كودكان و نوجوانان خياباني كه داراي پدر و مادر هستند بايد بر اساس شناسايي كه صورت مي گيرد تحويل خانواده هايشان شوند و كودكان و نوجوانان خياباني كه به هر دليلي امكان شناسايي خانواده آنان وجود نداشت بر اساس علاقه مندي كه دارند به مدارس و يا به نهادهاي زيربط براي كسب مهارت هدايت شوند.
وزير كشور تاكيد كرد: يكي از مشكلاتي كه باعث مي شوند بنگاه هاي اقتصادي و كارفرمايان از فعاليت اين افراد در محل كار خودداري كنند پرداخت هزينه بيمه آنها است كه دولت نيز اگر لازم باشد نسبت به پرداخت اين حق بيمه اقدام خواهد كرد تا اين افراد با مهارت هايي كه آموزش ديده اند بتوانند مشغول به كار شوند.
رحماني فضلي گفت: بايد براي ساماندهي كودكان و نوجواناني خياباني از ظرفيت خيرين و سمن ها استفاده شود.
سيام**9103**
خبرنگار: حميد شهرياري
انتشار: كتايون لامع زاده