پلاك افتخار بر سر در منزل پيشكسوت كاراته خراسان رضوي

مشهد- ايرنا- پلاك افتخار روز سه شنبه بر سر در منزل استاد محمد روشنايي پيشكسوت رشته كاراته استان خراسان رضوي نصب شد.

به گزارش ايرنا، مدير كل ورزش و جوانان خراسان رضوي در اين مراسم گفت: اخلاق در ورزش با احترام به پيشكسوتان و خاطرات و فعاليت ‌هاي آنان معنا مي‌ شود.
كوروش صبوريان افزود: بايد ضرورت انجام اين كار براي جامعه و جوانان بيش از پيش تبيين شود كه در اين راستا با همكاري شهرداري مشهد در نصب پلاكهاي افتخار ورزشكاران پيشكسوت اقدامات خوبي براي معرفي پيشكسوتان ورزشي انجام شده است.
استاد محمد روشنايي در سال 1347 كاراته را با سبك 'كان ذن ريو' و 'شوتو كان' آغاز و در سال 1356 سبك 'كيوكوشين كاراته' را به شكل رسمي در استانهاي خراسان بنيانگذاري كرد.
وي به همراه استاد شيرزاد بنيانگذار كيوكوشين كاراته ايران، افتخار شاگردي 'سوساي اوياما' ابرمرد كاراته جهان در سالهاي 1985 و 1986 ميلادي را در كارنامه خود به ثبت رساند.
وي در اين مدت به شكل مستمر در باشگاه سوساي حضور يافت و حضور در مبارزه 100 نفره 'كانچو شوگي ماتسوئي' و حضور در مسابقات جهاني 1987 ژاپن كه با قهرماني 'كانچو ماتسوئي' همراه بود از ديگر فعاليت هاي اين استاد برجسته رشته كاراته خراسان و ايران است.
استاد روشنايي داراي كمربند سياه دان هشت فدراسيون كاراته جمهوري اسلامي ايران، كمربند سياه دان 6 سازمان جهاني كيوكوشين كاراته، مدرك مربيگري و داوري ممتاز ملي و مدرك داوري ممتاز از سوي شيهان 'پيتر چانگ' و مدرك مربيگري ممتاز بين المللي است.
وي رئيس كميته فني سبك 'كيوكوشين كاراته ايچي گكي كانچو ماتسوئي' و عضو هيات رئيسه اين سبك در استان خراسان رضوي و مسئول سبكهاي آزاد كاراته اين استان است.
استاد محمد روشنايي داراي عنوان ژاپني 'شيهان' نيز مي باشد كه اغلب در هنرهاي رزمي ژاپني به صورت عنوان افتخاري به افراد چيره ‌دست و آموزش ‌دهندگان بلندجايگاه داده مي ‌شود.
مديريت تربيت بدني همگاني شهرداري مشهد از ارديبهشت ماه امسال با هدف نكوداشت و پاسداشت قهرمانان و پيشكسوتان ورزش اين شهر پلاكي با عنوان پلاك افتخار طي مراسمي بر سر در منازل آنان نصب مي كند.
1922/ 6053 خبرنگار: كاميار اسماعيل پور ** انتشار دهنده: محمد حسين علي مقدم

سرخط اخبار استان‌ها