۲ آبان ۱۳۹۶،‏ ۸:۱۴
کد خبر: 82706250
۰ نفر
ایجاد 20 خانه ورزش روستایی در استان مركزی

اراك - ایرنا - مدیركل ورزش و جوانان استان مركزی گفت: 20 خانه ورزش روستایی در این استان ایجاد می شود.

عابد حقدادی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 45 درصد از جمعیت این استان در روستاها ساكن است و می طلبد كه بحث ورزش این قشر به ویژه زنان روستایی با حساسیت بیشتری دنبال شود.
وی بیان كرد: دسترسی جامعه روستایی به امكانات ورزشی نسبت به شهرها مشكل تر است و در این راستا ایجاد خانه های ورزش در دستور كار قرار دارد.
مدیركل ورزش و جوانان استان مركزی ادامه داد: در این خصوص نیاز است دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها همكاری خوبی با این نهاد داشته باشند و تنها یك مكان را برای ایجاد خانه های ورزش اختصاص دهند تا به امكانات ورزشی تجهیز شود.
حقدادی عنوان كرد: 20 خانه ورزش هدفگذاری شده، تا پایان سال در روستاهای این استان ایجاد می شود و افزایش تعداد این خانه ها با جدیت دنبال می شود.
وی گفت: ایجاد زمین های ورزشی روستایی مفید نیز از دیگر برنامه های این اداره كل است كه پیش بینی شده در هشت روستای استان مركزی اجرا شود.
مدیركل ورزش و جوانان استان مركزی اضافه كرد: برنامه های ویژه ای برای پرورش استعدادهای ورزشی در بانوان روستایی اندیشیده شده است و با ایجاد خانه های ورزش شكوفایی بیش از پیش استعدادهای ورزشی در این قشر رقم می خورد.
57 هزار و 875 ورزشكار به صورت سازمان یافته در استان مركزی در رشته های مختلف ورزش می كنند كه از این تعداد 2 هزار و 356 ورزشكار سازمان یافته روستایی است.
3005/6013/خبرنگار: معصومه صفری***انتشار دهنده:مژگان حیدری