نماينده ولي فقيه در خراسان جنوبي: راهپيمايي اربعين حركت بين المللي عدالت طلبانه است

بيرجند - ايرنا - نماينده ولي فقيه در خراسان جنوبي و امام جمعه بيرجند گفت: راهپيمايي اربعين حسيني يك سفر پر خير و يك حركت بين‌المللي عدالت طلبانه در مقابل ستمگران جهاني است.

حجت الاسلام و المسلمين سيد عليرضا عبادي روز دوشنبه در ديدار موكب داران اربعين شهر قهستان افزود: يكهزار و 400 سال از سال 61 هجري مي ‌گذرد و جبهه ظلم به صورت جهاني و بين‌المللي درآمده، ليدرهاي آن ترامپ ديوانه و رژيم صهيونيستي كودك كش هستند.
وي اظهار كرد: مقابل اين جبهه ظلم و ستم، جبهه اربعين حسيني وجود دارد و از بين نرفته، بنابراين نهضت حسيني رمز نجات انسان است.
وي يادآور شد: هر انسان به نحوي در زندگي خود، پيروزي و شكست را حس مي‌كند و اين سئوال پيش مي‌آيد كه آيا مي‌شود طوري برنامه ريزي كرد كه هيچ وقت با شكست مواجه نشويم؟
امام جمعه بيرجند گفت: اگر ممكن است، راه حل آن چيست؟ بله در هر قضيه‌ اي ممكن است هرگز با شكست مواجه نشد.
وي افزود: عناصري در هستي وجود دارند كه پيروزي ذات آنهاست و اين طور نيست كه پيروزي را كسب كنند، در دنيا علم و جهل وجود دارد و اين طور نيست كه علم تلاش كند تا پيروز شود، چون علم به صورت ذاتي پيروز است.
حجت الاسلام و المسلمين عبادي تصريح كرد: عدل در ذات خود بر ظلم پيروز است، اگر ظلم تمام دنيا را بگيرد اما پيروز ميدان، عدل است.
وي گفت: عقل بر سفاهت پيروز است، هرچند ابوجهل‌ ها دنيا را بگيرند باز هم خرد پيروز مي شود.
نماينده ولي فقيه در خراسان جنوبي بيان كرد: انسان در امتحان و آزمايش ها ممكن است شكست بخورد اما پيروزي در ذات و نفس كار مهم است.
وي افزود: انسان به دنبال حق و عدالت است و به دنبال ظلم و سركشي نيست و همين پيروزي است، انساني شكست مي‌خورد كه تن به كفر، نفاق و جهل بدهد.
شهر قهستان در فاصله 50 كيلومتري بيرجند مركز خراسان جنوبي قرار دارد.
*7559*3028* خبرنگار- اميرشاهين نايبي فر* انتشار- رسول محمدحسني