فروش زير20 درصد علت تعطيلي برخي مجلات همشهري است

تهران- ايرنا- يك مقام مسئول در روزنامه همشهري فروش زير 20 درصد را علت اصلي تعطيلي و توقف انتشار چهار مجله زير مجموعه اين روزنامه عنوان كرد و گفت: دخل و خرج اين نشريات به هيچ وجه همخواني نداشته بلكه زيان ده هم بودند.

اين فرد مطلع مسئول در روزنامه همشهري روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگي ايرنا با اشاره به تعطيلي چهار نشريه و مجله زير مجموعه شهرداري تهران افزود: از آنجا كه ميزان هزينه و سرمايه اي كه براي چاپ و انتشار اين تعداد نشريه صرف مي شد بيشتر از هزينه ها و خرج كرد جاري آنها بود و از طرفي فاقد خروجي فروش و حتي ضرر و زيان هم همراه داشتند لذا هيات مديره و شوراي سياستگذاري روزنامه همشهري تصميم به توقف انتشار اين نشريات گرفت.
وي توقف انتشار «همشهري آيه»، ديگر نشريه زيرمجموعه گروه مجلات همشهري را تكذيب كرد و گفت: مجلات جوان، دانستنيها، سرزمين من، داستان، بچه‌ها، پايداري، سرنخ، آيه، بيست و چهار، معماري و همشهري تندرستي در گروه همشهري هم اكنون بدون توقف در حال چاپ و انتشار و توزيع هستند.
اين فرد آگاه اظهار داشت: فقط انتشار چهار مجله ‌همشهري اقتصاد (دو ماهنامه)، ‌همشهري خردنامه (ماهنامه)، ‌همشهري ماه (ماهنامه) و ‌همشهري ديپلماتيك (دوماهنامه) متوقف و تصميم هيات مديره هم به مسئولان اين مجلات ابلاغ شده است.
وي اضافه كرد: همچنين همشهري تاكسي و همشهري اتوبوس به سفارش دو سازمان مرتبط با اين حوزه، در اين گروه منتشر مي‌شوند و هيچگونه خللي در روند چاپ و انتشار آنها به وجود نيامده است.
به گزارش ايرنا، عباس حسين نژاد قائم مقام اجرايي گروه مجلات همشهري، هفته گذشته در صفحه شخصي خود در يكي از شبكه‌هاي اجتماعي اعلام كرده بود كه بر اساس تصميم هيات مديره همشهري، انتشار مجلاتي كه كمتر از 40 درصد فروش دارند، متوقف مي‌شود.
فراهنگ ** 1355 **1055
تهيه و تنظيم: علي اكبر قزوينيان**انتشار: زينب كارگر

سرخط اخبار فرهنگ