نصب پلاك افتخار بر سردر منزل قهرمان مشهدي پرورش اندام جهان

مشهد- ايرنا- پلاك افتخار بر سردر منزل استاد سهراب سرابي قهرمان مشهدي پرورش اندام جهان، آسيا، مربي و پيشكسوت ورزش پرورش اندام ايران روز دوشنبه طي مراسمي در مشهد نصب شد.

مديركل ورزش و جوانان خراسان رضوي در اين مراسم گفت: برخي ورزشكاران بخاطر تمركز بر روي ورزش فرصت تحصيلات ندارند اما يكي از ويژگيهاي استاد سرابي اين است كه خود و فرزندانشان در كنار ورزش قهرماني تحصيلات عاليه نيز دارند.
كوروش صبوريان افزود: در مسير قهرمان شدن يك فرد به ترتيب خانواده، مربي و در انتها هياتهاي ورزشي و اداره ورزش و جوانان تاثيرگذارند لذا اگر بخواهيم در اين آئينها و مراسم از كسي قدرداني كنيم بايد ابتدا از خانواده قهرمانان تقدير شود.
يك پيشكسوت ورزش و فوتبال خراسان نيز در مراسم گفت: ورزش پرورش اندام در مملكت ما غريب افتاده و به اهالي اين ورزش بي توجهي و بي اعتنايي مي شود.
قاسم زردكانلو افزود: سهراب سرابي نماد اين ورزش در كشور و آسياست كه در خوش خلقي و اخلاق نيكو زبانزد است و تحصيلات عاليه وي نشان مي دهد با آگاهي اين ورزش را انتخاب كرده است.
وي گفت:كساني كه در اين ورزش فعاليت مي كنند مي توانند افتادگي، معرفت، پهلواني و اخلاق خوب و خانواده دوستي را از استاد سهراب سرابي بياموزند.
استاد سهراب سرابي 71 ساله متولد 1325 در مشهد است. او در سن 16 سالگي ورزش پرورش اندام را آغاز كرد و به سرعت توانست قهرمان خراسان و كشور شود. وي سال 1344 در سن 18 سالگي مقام آقاي ايران را كسب كرد. سرابي 13 سال متوالي دارنده عنوان آقاي ايران و قهرمان قهرمانان كشور بود و طي دوران فعاليت ورزشي خود هفت عنوان آسيايي كسب كرد. وي در سن 55 سالگي به عنوان قهرمان آسيا در نخستين دوره مسابقات پيشكسوتان پرورش اندام اين قاره انتخاب شد.
سرابي كه سه عنوان جهاني را نيز در كارنامه فعاليت قهرماني خود در رشته پرورش اندام به ثبت رسانده تاكنون به عنوان سرپرست فدراسيون بدنسازي و پرورش اندام، داور بين المللي و مربي بين المللي در اين رشته فعاليت كرده و هم اكنون مشاور عالي همين فدراسيون است.
او دبير بازنشسته آموزش و پرورش و داراي مدرك ليسانس روانشناسي و دكتراي تربيت بدني از دانشگاه تهران و مدرس دانشگاه است.
ارديبهشت امسال مديريت تربيت بدني همگاني شهرداري مشهد با هدف نكوداشت و پاسداشت قهرمانان و پيشكسوتان ورزش شهر مشهد اقدام به نصب پلاكي با عنوان پلاك افتخار بر سر در منازل آنان مي كند.
خبرنگار: كاميار اسماعيل پور **انتشار: حسين كريم زاده
1922/1858