۳۰ مهر ۱۳۹۶،‏ ۲۲:۵۲
کد خبر: 82704947
۰ نفر
نخستین ایر تاكسی كشور در بجنورد فعال می‌شود

بجنورد- ایرنا- مدیر فرودگاه بجنورد گفت: مجوز نخستین ایر تاكسی كشور برای فعالیت در این استان صادر شده است كه این نوع وسیله پرنده تا 2 ماه آینده فعال می شود.

سیدمهدی رزار یكشنبه در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: این نخستین بار است كه مجوز فعالیت ایرتاكسی در كشور صادر می شود و برای فعالیت ایرتاكسی در فرودگاه بجنورد، 2 فروند هواپیما خریداری شده است.
وی افزود: خرید این هواپیماها در حال انجام اقدامات گمركی است و با ارائه آموزش های لازم به خلبانان، تا یكی دو ماه دیگر اقدام به خدمات رسانی می كنند.
مدیر فرودگاه بجنورد افزود: ظرفیت این هواپیماها چهار نفر است و امید می رود پرواز این هواپیماها تا 2 ماه آتی آغاز شود.
رزاز اظهار كرد: ایرتاكسی ها خدمات پروازی به شهرهای مختلف را ارائه می دهند و به نظر می رسد مورد استقبال قرار گیرد.
مدیر فرودگاه بجنورد افزود: ایرتاكسی ها در در كشورهای اروپایی مورد رغبت قرار گرفته اند و اكنون رویكرد در این كشورها ایجاد باندهای كوچك به جای باندهای بزرگ و هزینه بر است.
وی با اشاره به فعالیت مركز آموزش خلبانی در بجنورد گفت: نخستین آموزشگاه خلبانی خصوصی شرق كشور در بجنورد دایر است و تا كنون پنج نفر در این آموزشگاه دانش آموخته شده اند.
مدیر فرودگاه بجنورد افزود: اكنون در این نیمسال تحصیلی، 15 نفر دانشجو كه همه غیربومی هستند در این مركز در حال تحصیل هستند و آموزش های هوایی را در فرودگاه بجنورد فرا می گیرند.
اخبار خراسان شمالی را در كانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی 🆔 @IRNABOJNURD پیگیری كنید.
7185 / 6042 خبرنگار: كبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی