وزير كشور عراق به كركوك رفت/ با مروجان آشوب برخورد خواهد شد

بغداد - ايرنا - 'قاسم الاعرجي' وزير كشور عراق به عنوان اولين مقام سياسي دولت فدرال كه پس از استقرار ارتش در مناطق موضوع ماده 140 قانون اساسي، وارد كركوك مي شود، بعد از ورود به اين شهر بر مجازات شديد محركان آشوب گري تاكيد كرد.

به گزارش ايرنا، دولت فدرال در بغداد براساس مصوبه پارلمان و دادگاه فدرال اين كشور، نيروهاي ارتش و پليس فدرال را از روز دوشنبه براي بدست گرفتن كنترل مناطقي كه تا قبل از ظهور داعش در سال 2014 در اختيار داشته است، به منطقه كركوك اعزام كرد.
ارتش عراق توانست به دليل عقب نشيني پيشمرگه هاي عمدتا تابع اتحاديه ميهني كردستان عراق به سرعت در همه اين مناطق و از جمله چاه هاي نفت و مراكز دولتي مستقر شود اما روز جمعه در حال ورود به شهرك آلتون كوبري (بردي) در جنوب اربيل، با تهاجم پيشمرگه هاي وابسته به حزب دموكرات (به رهبري مسعود بارزاني) و شليك موشك و گلوله هاي سنگين از سوي آنها مواجه شد اما توانست به سرعت وضعيت را آرام كند.
اكنون براساس خبري كه پايگاه خبري المعلومه عراق منتشر كرده است، وزير كشور عراق به اين استان رفته و عصر امروز بلافاصله پس از ورود به اين شهر، نشست امنيتي با حضور فرماندهان پليس و امنيتي اين استان برگزار و آخرين وضعيت امنيتي استان كركوك را بررسي كرده است.
وي در اين جلسه تاكيد كرده است كه افراد و گروه هايي كه دنبال ترويج آشوب گري و هرج و مرج هستند، به شدت مجازات خواهند شد.
شبك**خاورم**380**1392**انتشار: ابوالفضل بابايي

سرخط اخبار جهان