۳۰ مهر ۱۳۹۶،‏ ۱۶:۲۵
کد خبر: 82704649
۰ نفر
بیمه اربعین شامل تمامی زائران قانونی است

تهران- ایرنا- سخنگوی ستاد مركزی اربعین حسینی (ع) با اشاره به جزئیات قرارداد 17 ماده‌ و 11 تبصره ای بیمه زائران حسینی (ع) گفت: بیمه شامل تمام زائرانی است كه به صورت قانونی از كشور خارج می‌شوند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، شهریار حیدری امروز- یكشنبه- با تاكید بر ضرورت و اهمیت بیمه زائرین اربعین، جزئیات قرارداد بیمه زائرین را تشریح و با بیان اینكه طرف اول بیمه، سازمان حج و زیارت به نمایندگی از زائران و طرف دوم، شركت سهامی بیمه ایران است، افزود: سرانه هر یك از زائران بابت خدمات ارائه شده با احتساب 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده، مبلغ 16 هزار و 800 تومان است.
حیدری ادامه داد: همه زائران اربعین كه به صورت فردی یا گروهی برای آنها ویزا صادر شده است و به صورت قانونی از كشور خارج می‌شوند، مشمول این قرارداد می‌شوند.
سخنگوی ستاد مركزی اربعین حسینی اظهار داشت: مدت این پوشش بیمه ای 30 روز است كه از فاصله 20 كیلومتری مرزهای خروجی ایران به سمت عراق شروع می‌شود و پس از ورود به كشور، بعد از فاصله گیری 20 كیلومتری از مرز عراق خاتمه می یابد مشروط بر اینكه مدت مذكور بیش از 30 روز نباشد.
حیدری تصریح كرد: طبق این قرارداد حادثه عبارت است از هر واقعه ناگهانی ناشی از عامل خارجی كه بدون قصد زائران بیمه شده در مدت بیمه رخ می‌دهد و موجب جرح، نقص عضو، از كار افتادگی یا فوت بیمه شده می‌گردد. حوادث ناشی از اقدامات تروریستی، جنگ و درگیری های داخلی در خاك عراق مشمول پوشش های بیمه می‌شود.
سخنگوی ستاد مركزی اربعین حسینی گفت: در این قرارداد مبلغ غرامت فوت به هر علت 300 میلیون ریال، غرامت فوت ناشی از حوادث یك میلیارد و 800 میلیون ریال، غرامت در صورت فوت ناشی از حوادث مبلغ 210 میلیون تومان، غرامت ناشی از نقص عضو یا از كارافتادگی دائم كلی یا جزئی در اثر حوادث تا سقف دو میلیارد ریال، هزینه‌های درمانی بستری و جراحی تا سقف 250 میلیون ریال و هزینه‌های درمانی سرپایی تا سقف 20 میلیون ریال در نظر گرفته شده است. مجموع تعهدات درمانی بستری و سرپائی جمعا 270 میلیون ریال می باشد.
سیام*3061**تنظیم: میترا بلندقامتی*انتشار: حسین فتح الهی