۳۰ مهر ۱۳۹۶،‏ ۱۵:۳۱
کد خبر: 82704580
۰ نفر
قطعه تصويري «از كفم رها» سبحان مهدي پور منتشر شد

تهران - ايرنا - قطعه تصويري «از كفم رها» كه از ساخته هاي «عارف قزويني» است، با صداي «سبحان مهدي پور» خواننده موسيقي سنتي، منتشر و در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش ايرنا از روابط عمومي اين اثر موسيقيايي، «سبحان مهدي پور» با اشاره به موزيك ويدئوي «از كفم رها» كه تازه ترين تك اثر موسيقايي تصويري با صداي وي است، گفت: در اين قطعه كه فضايي رمانتيك و عاشقانه دارد، هنرمندان محمد امين اكبر پور (تار) و ايرج طباطبايي (تنبك)، آواز مرا همراهي كرده، رضا قلندريان كارگرداني اين قطعه را بر عهده داشته و مائده اسماعيلي همسرم، در آن به ايفاي نقش پرداخته است.
وي افزود: قطعه تصويري ديگري را نيز در دست انتشار داريم، تحت عنوان «وحدت ملي» با شعر و آهنگي از محمد علي امير جاهد و تنظيم محمد امين اكبرپور كه اين قطعه نيز ضبط و تصويربرداري آن به پايان رسيده و بزودي، با حضور مسوولان، هنرمندان و اديبان، در استان البرز رونمايي خواهد شد.
وي ادامه داد: اين قطعه فضايي ملي - ميهني دارد و آن را به شهدا و ايثارگران ايران زمين تقديم كرده ام.
«از كفم رها شد قرار دل» يا به اختصار «از كفم رها» تصنيفي در يك بند از عارف قزويني است كه سال 1329 ساخته شد.
قطعه تصويري «از كفم رها» با صداي «سبحان مهدي پور» (به شماره مجوز 00724/738/ت/96/06 از دفتر موسيقي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي)، از طريق سايت هاي معتبر موسيقي در ايران قابل دريافت رايگان است.
فراهنگ ** 9012 ** خبرنگار: زهرا اميري * انتشار: اميد غياثوند

سرخط اخبار فرهنگ