سرسنگي: ارتباط با جامعه براي دانشگاه تهران يك اولويت حياتي است

تهران - ايرنا - معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه تهران، ارتباط با جامعه براي اين مركز علمي را يك اولويت حياتي و اساسي عنوان كرد.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا از روابط عمومي دانشگاه تهران، مجيد سرسنگي در جشن نودانشجويان پرديس البرز كه در محل تالار علامه اميني كتابخانه مركزي و مركز اسناد دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: حضور در دانشگاه تهران قطعا اتفاق مهمي است كه زندگي و آينده شما را با آثار مثبت فراواني همراه خواهد ساخت لذا قدر اين لحضات و اين سال‌ها را بدانيد و حداكثر تلاش خود را براي دستيابي به موفقيت‌هاي علمي به كار گيريد.
معاون فرهنگي دانشگاه تغيير نگاه نسبت به دانشگاه را در عصر حاضر مورد تاكيد قرار داد و افزود: امروزه ديگر، دانشگاه‌ها فقط به دنبال كار علمي در درون دانشگاه نيستند. انتقادي كه قبلا به دانشگاه‌ها وارد بود اين بود كه تنها به حل مشكلات خود توجه دارند و مشكلات جامعه را مورد نظر قرار نمي‌دهند. امروزه نگاه به كاركرد دانشگاه تغيير يافته است. ارتباط دانشگاه با جامعه تبديل به يك اصل غير قابل انكار شده و دانشگاه‌ها تلاش مي‌كنند اين ارتباط را هرچه قوي‌تر به نمايش بگذارند.
سرسنگي همچنين ارتباط با جامعه را در دانشگاه تهران يك اولويت حياتي خواند و افزود: دانشگاه تهران مي‌كوشد ضمن برقراري رابطه‌اي عميق و معنادار با جامعه، حل مشكلات اجتماعي را در اولويت فعاليت‌هاي خود قرار دهد كما اين‌كه در برنامه سوم توسعه دانشگاه، بحث ترويج مسئوليت‌پذيري اجتماعي به عنوان يكي از محورهاي سه‌گانه اين برنامه مورد توجه قرار گرفته است.
وي گفت: فرق دانشگاه با يك آموزشگاه در فعاليت‌هاي فرهنگي و اجتماعي آن است. اين فعاليت‌ها باعث مي‌شود دانشجويان بيشتر و بهتر براي ورود به جامعه و ايفاي نقش‌هاي مهم اجتماعي آمادگي پيدا كنند. دانشگاه تهران اين افتخار را دارد كه در كنار اين‌كه بزرگ‌ترين و معتبرترين مركز آموزشي و پژوهشي كشور است، بيشترين نقش را در تربيت فرهنگي و اجتماعي دانشجويان داشته باشد.

** فراخوان شركت در نمايشگاه كتاب باشگاه دانشجويان دانشگاه تهران منتشر شد
نمايشگاه كتاب عمومي و تخصصي باشگاه دانشجويان دانشگاه تهران، هم‌زمان با هفته كتاب و كتابخواني و روز جهاني علم از 20 تا 24 آبان ماه برگزار خواهد شد.
اداره كل فرهنگي اجتماعي دانشگاه تهران با انتشار فراخواني از ناشران و موسسات انتشاراتي براي شركت در اين نمايشگاه دعوت كرده است. ناشران و موسسات انتشاراتي مي‌توانند براي شركت در نمايشگاه درخواست كتبي خود را به اداره كل فرهنگي و اجتماعي دانشگاه تهران به شماره 66495343 ارسال كنند.
در مدت اين نمايشگاه برنامه‌هاي متنوعي با موضوع كتاب و علم برگزار خواهد شد.
اين نمايشگاه كتاب كه با تخفيف ويژه برگزار خواهد شد از 20 تا 24 آبان ماه همه ‌روزه از ساعت 9 تا 16 در باشگاه دانشجويان دانشگاه تهران داير خواهد بود.
فراهنگ ** 9187 ** خبرنگار: حميدرضا بازگشا * انتشار: اميد غياثوند

سرخط اخبار فرهنگ