اسپانيا حملات تروريستي در افغانستان را محكوم كرد

مادريد- ايرنا- دولت اسپانيا در بيانيه اي وقوع حملات تروريستي روز جمعه در دو مسجد در كابل و در استان غور را كه بيش از 80 كشته بر جا گذاشت، محكوم كرد.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا از خبرگزاري افه، در اين بيانيه كه در سايت وزارت امور خارجه منتشر شد، آمده است: اين حملات بزدلانه شهروندان بي‌گناهي را هدف قرار داد كه براي نماز جمعه در اين اماكن حضور داشتند.
اين بيانيه مي افزايد: اسپانيا در اين لحظات دردناك، با تسليت به خانواده هاي قربانيان اين حوادث، آرزوي بهبودي هرچه سريعتر تمامي مجروحان را دارد.
در ادامه بيانيه آمده است: دولت اسپانيا همچنين ضمن اعلام همبستگي‌ و نزديكي‌ خود با ملت و دولت افغانستان، بر تعهد خود براي همكاري با اين كشور و جامعه بين المللي در مبارزه عليه تروريسم و با هدف مشترك ساخت يك افغانستان در صلح، امنيت، ثبات و رفاه تاكيد دارد.
روز جمعه يك بمب گذار انتحاري با حضور بين نمازگزاراني كه به مسجد شيعيان امام زمان در غرب كابل آمده بودند، جليقه انتحاري خود را منفجر كرد.
در اين حمله كه گروه تروريستي داعش مسئوليت آن را بر عهده گرفت، 56 نفر كشته و 55 نفر ديگر مجروح شدند.
اين حمله در حالي‌ صورت گرفت كه ساعتي قبل از آن و در يك حمله تروريستي ديگر در مسجدي در استان غور واقع در غرب افغانستان، 30 نفر كشته شده بودند.
ديروز (شنبه) نيز طي يك حمله انتحاري طالبان در نزديكي‌ يك پادگان نظامي در كابل، دست كم 15 سرباز كشته و چهار تن نيز مجروح شدند.
اروپام *5*491**
ناشر:فريبا مدني

سرخط اخبار جهان