اجراي 672 طرح اشتغال زايي براي مددجويان روستايي بوشهر

بوشهر- ايرنا- مديركل كميته امداد امام خميني (ره) استان بوشهر گفت: از آبان ماه 95 تا مهر 96، 672 طرح اشتغال زايي روستايي با 92 ميليارد و 555 ميليون ريال سرمايه گذاري در اين استان اجرا شده است.

به گزارش ايرنا، احمد لطفي روز يكشنبه در جلسه كار گروه اشتغال كميته امداد استان بوشهر افزود: يكي از خدمات اثربخش كميته امداد در حوزه توانمند سازي مدجويان زير پوشش، ايجاد زمينه لازم براي اشتغال و درآمد پايدار آنهاست كه تاكنون طرح‌ها و برنامه‌هايي مهم دراين زمينه تدوين و اجرايي شده است.
وي اضافه كرد: از مجموع اين طرح ها 306 طرح اشتغال مربوط به بانوان روستايي زيرپوشش كميته امداد استان بوشهر است.
لطفي افزود: طرح‌هاي اشتغال زايي در رشته‌هاي كشاورزي، پرورش طيور، فرش و گليم، صيادي، صنعتي و توليدي، صنايع دستي، زنبورداري، دامپروري، خدمات و حمل و نقل بوده است.
مدير كل كميته امداد استان بوشهر با اشاره به ارائه آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي به مددجويان مستعد اشتغال گفت: فراگيري مهارت‌هاي شغلي زمينه ورود مددجويان واجد شرايط به فضاي كسب وكار را فراهم مي كند.
وي افزود: بر همين اساس در نيمه نخست امسال يكهزار و 633 نفر در حوزه روستايي آموزش هاي مختلف مهارت آموزي، پايدارسازي و توسعه مشاغل را فرا گرفتند.
مديركل كميته امداد استان بوشهر اضافه كرد: افراد روستايي توانمند مي‌ توانند طرح خود را به عنوان طرح محروميت زدايي و اشتغال زايي به كميته امداد اعلام و در صورت تاييد در چارچوب حمايت از طرح‌ هاي كوچك و زود بازده تسهيلات دريافت كنند.
لطفي در باره نظارت بر طرح‌هاي اشتغال مددجويان بيان كرد: نظارت بر طرح‌هاي اشتغال و بازديدهاي مستمر ناظران از اين طرح‌ها موفقيت مددجويان را بيش از پيش تضمين كرده است و در اين زمينه اقدام ها به شكل مداوم و مستمر انجام مي ‌شود.
6047/6043**
خبرنگار: موناعيدان*انتشاردهنده: خدانظرخواجه

سرخط اخبار استان‌ها