رييس جمهور در انتخاب گزينه هاي وزارت علوم و نيروبه مسائل كلان توجه داشته است

تهران - ايرنا - نايب رييس فراكسيون اميد مجلس شوراي اسلامي گفت: رييس‌جمهور در انتخاب گزينه‌هاي وزارت علوم و نيرو به مسائل كلان ملي و منطقه‌اي توجه داشته و اميدواريم هر دو گزينه از مجلس راي اعتماد بگيرند.

به گزارش خبرنگار پارلماني ايرنا، محمدرضا تابش در حاشيه جلسه علني امروز يكشنبه مجلس در جمع خبرنگاران درباره وزيران پيشنهادي علوم و نيرو گفت: ما درباره وزيران پيشنهادي علوم، تحقيقات و فناوري و وزير نيرو پس از برگزاري فراكسيون اميد و كميسيون هاي تخصصي جمع بندي خواهيم كرد.
وي افزود: البته ما از نظر كليت كار معذوريت‌ها و محدوديت‌هاي دولت را مي‌دانيم، رييس‌جمهور هم قاعدتا در انتخاب گزينه‌ها توجه خود را به مسائل كلان ملي و منطقه‌اي معطوف داشته و اميدواريم هر دو گزينه از مجلس راي اعتماد بگيرند.
نايب رييس فراكسيون اميد مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به سوالي درباره واكنش‌هاي منفي نسبت به وزير پيشنهادي علوم اظهارداشت: هنوز مجلس وي را ارزيابي نكرده اما آنطور كه شنيدم غلامي گزينه بيستم به بعد آقاي روحاني براي تصدي وزارت علوم است، به هر حال طبيعي است كه هر كسي معرفي شود عده‌اي با او مخالف و عده‌اي با او موافقند، مهم منطقي است كه افراد در دفاع از خود ابراز مي‌كنند و نهايتا نظر نمايندگان تعيين‌كننده خواهد بود.
تابش افزود: راي‌آوري غلامي منوط به دفاعيات وي در مجلس است، ما بايد انتظارات‌مان را متناسب با وضع حاكم بر كشور، دولت و دانشگاه‌ها سامان دهيم.
نماينده مردم اردكان در مجلس با اشاره به اين كه اردكانيان هم يك شخصيت ملي و بين‌المللي ممتاز در حوزه آب است، اظهار داشت: اردكانيان هم نسبت به كار كلان ملي اشراف دارند و هم كاركردي كه در سازمان‌ها و نهادهاي بين‌المللي داشتند باعث شده يك شخصيت ايراني ممتاز در عرصه بين‌المللي باشد.
نايب رييس فراكسيون اميد مجلس گفت: اردكانيان فردي مدير و مدبري است، تحصيلات خود را دارد و مجموعا فرد شايسته‌اي است كه مبناي كارش علم و تخصص است، البته ملاحظاتي هم هست كه حاكميتي است و همه وزرا بايد آن را مدنظر قرار دهند.
وي افزود:اميدواريم وزيران پيشنهادي علوم و نيرو از مجلس راي اعتماد بگيرند تا اين دو وزارتخانه بيش از اين معطل نماند.
وي در پاسخ به سوالي درباره محدوديت‌هاي جديد براي رييس جمهور دوره اصلاحات گفت: همين چيزهايي كه در جرايد منتشر شده، است و من خبر ديگري ندارم.
سيام**9121 خبرنگار: سميه لاري

سرخط اخبار سیاست