نخستين اير تاكسي كشور در فرودگاه بجنورد فعال مي شود

بجنورد- ايرنا- مدير فرودگاه بجنورد گفت: مجوز نخستين اير تاكسي كشور براي فعاليت در اين استان صادر شده است كه اين نوع وسيله پرنده تا 2 ماه آينده فعال مي شود.

سيد مهدي رزار روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: اين نخستين بار است كه مجوز فعاليت ايرتاكسي در كشور صادر مي شود و براي فعاليت ايرتاكسي در فرودگاه بجنورد، 2 فروند هواپيما خريداري شده است.
وي افزود: خريد اين هواپيماها در حال انجام اقدامات گمركي است و با ارائه آموزش هاي لازم به خلبانان، تا يكي دو ماه ديگر اقدام به خدمات رساني مي كنند.
مدير فرودگاه بجنورد افزود: ظرفيت اين هواپيماها چهار نفر است و اميد مي رود پرواز اين هواپيماها تا 2 ماه آتي آغاز شود.
رزاز اظهار كرد: ايرتاكسي ها خدمات پروازي به شهرهاي مختلف را ارائه مي دهند و به نظر مي رسد مورد استقبال قرار گيرد.
مدير فرودگاه بجنورد افزود: ايرتاكسي ها در در كشورهاي اروپايي مورد رغبت قرار گرفته اند و اكنون رويكرد در اين كشورها ايجاد باندهاي كوچك به جاي باندهاي بزرگ و هزينه بر است.
وي با اشاره به فعاليت مركز آموزش خلباني در بجنورد گفت: نخستين آموزشگاه خلباني خصوصي شرق كشور در بجنورد داير است و تا كنون پنج نفر در اين آموزشگاه دانش آموخته شده اند.
مدير فرودگاه بجنورد افزود: اكنون در اين نيمسال تحصيلي، 15 نفر دانشجو كه همه غيربومي هستند در اين مركز در حال تحصيل هستند و آموزش هاي هوايي را در فرودگاه بجنورد فرا مي گيرند.
اخبار خراسان شمالي را در كانال تلگرامي اخبار ايرنا خراسان شمالي به نشاني 🆔 @IRNABOJNURD پيگيري كنيد.
7185 / 6042 خبرنگار: كبري علي آبادي** انتشاردهنده: سيدحسين قدسي

سرخط اخبار استان‌ها