عدم آگاهي خانواده ها يكي ازضعف هاي مهم مبارزه بامواد مخدراست

تهران- ايرنا-معاون سياسي انتظامي فرمانداري ورامين گفت : يكي ازضعف هاي مهم حوزه مبارزه با مواد مخدر،عدم آگاهي خانواده ها نسبت به مواد مخدربه ويژه مواد نوظهوري است كه مي تواند هر فردي را مبتلا كند واگر امروزاين آگاهي ارتقاء نيابد، عواقب جبران ناپذيري به همراه خواهد داشت.

عباسعلي سعيديان روز يكشنبه در جلسه شوراي مبارزه با مواد مخدر كه در محل فرمانداري ورامين برگزار شد اظهار كرد: پديده شوم اعتياد به مواد مخدر امروز از ابعاد گسترده تري برخوردار شده به طوري كه انواع مواد مخدر صنعتي و سنتي افراد جامعه به ويژه جوانان را تهديد مي كند.
وي با اشاره به ورود ماده مخدر گل به مجموعه مواد اعتياد آورد گفت : گل از جمله مواد مخدر جديدي است كه به تازگي در ميان جوانان شيوع پيدا كرده و به خاطر ظاهر فريبنده بسياري از خانواده ها حتي از خطرات آن آگاهي ندارند.
وي تأكيد كرد: ماده مخدر گل، همان اندازه كه اسم خوشايندي دارد، يكي از خطرناك‌ترين مواد مخدري است كه اين روز‌ها در دست جوان‌ها مي‌چرخد و به اسم يك روان‌گردان طبيعي خريدوفروش مي‌شود و به تصور اينكه اين ماده، مانند اسمش ممكن است بي‌خطر باشد، آگاهي لازم را به نوجوانان و جوانان نمي‌دهند.
معاون سياسي انتظامي فرمانداري ورامين اظهار كرد: استفاده از اين ماده مخدر كه حتي قرار گرفتن آن بالاي سر در فرد ايجاد توهم مي كند ضربان قلب را بالا مي‌برد، احساس بي‌قراري مي‌دهد، اشتها را افزايش مي‌دهد و موجب قرمزشدن چشم‌ها مي‌شود و از آنجا كه اين افراد، معمولا اين ماده را با سيگار مصرف مي‌كنند، بعد از مدتي دچار بيماري‌هاي ريوي مي‌شوند.
وي تأكيد كرد: استفاده از اين ماده مخدر باعث توهم مي‌شود و يك ‌بار مصرف آن، طوري عملكرد مغز را مختل مي‌كند كه زندگي بدون آن غيرممكن مي‌شود.
سعيديان از مسئولان فرهنگي از جمله مديران آموزش و پرورش خواست تا در جلسات مشترك با اولياء دانش آموزان ، آگاهي هاي لازم را در اين زمينه ارائه كرده و از ابتلاي جوانان به اين ماده مخدر پيشگيري كنند.
ورامين با 300 هزارنفر جمعيت در 35 كيلومتري جنوب شرق تهران واقع شده است.
*براي اطلاع از اخبار متنوع انتشار يافته در شبانه روز با كانال ايرنا استان تهران در تلگرام به نشاني IRNATEHRAN@ همراه شويد.
خبرنگار: سيد حسن ميري انتشاردهنده:موسي فعاليان
تهرام/7254 / 1539

سرخط اخبار سیاست