عراقچی: برجام از حمایت جهانی برخوردار شده است/برجام قابل مذاكره و تبصره پذیر نیست

مسكو - ایرنا - عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین الملل وزیرامور خارجه ایران گفت: برجام از حمایت جهانی برخوردار شده است و نشست خلع سلاح هسته ای مسكو یك بار دیگر این واقعیت را به وضوح نشان داد.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا، عراقچی كه برای شركت در چهاردهمین نشست خلع سلاح هسته ای مسكو و رایزنی با همتایان روس خود پنجشنبه گذشته به روسیه سفر كرده بود، در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، نتایج این سفر را خوب ارزیابی كرد.
وی گفت: با افراد مختلفی دیدار داشتیم ، همه اتفاق نظر داشتند كه برجام یك سند پایدار و معتبر بین المللی است كه تمام طرف های امضا كننده باید به مفاد آن پایبند باشند و آن را اجرا كنند.
عضو تیم مذاكره كننده هسته ای ایران افزود: در این دیدارها تاكید شد كه برجام قابل مذاكره نیست و هیچ تبصره ای در آن پذیرفته نمی شود.
وی تصریح كرد: مقام ها و كارشناسان شركت كننده در نشست خلع سلاح هسته ای در مسكو تاكید داشتند كه باید برجام حفظ شود و برای اجرای آن كوشش كرد.
معاون وزیر امور خارجه گفت: برجام به هیچ موضوع دیگری ارتباط ندارد و این واقعیت مورد اشاره همه بود.
عراقچی با بیان اینكه برجام بخش جدایی ناپذیر نظام عدم انتشار سلاح هسته ای شده است، گفت: آمریكا و شخص ترامپ در انزوای جهانی قرار گرفته است؛ اكثریت كشورهای جهان و نمایندگان سازمان های بین المللی از برجام حمایت می كنند.
نشست دو روزه خلع سلاح هسته ای مسكو روز گذشته به پایان رسید و در آن بیش از 200 مقام و كارشناس دست اندركار امور انرژی هسته ای، ایمنی اتمی و جلوگیری از گسترش جنگ افزارهای هسته ای از كشورهای مختلف از جمله هیات ایران به ریاست عباس عراقچی معاون وزیر خارجه و نیز مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسكو شركت داشتند.
عراقچی در این نشست مواضع هسته ای جمهوری اسلامی ازجمله در موضوع برجام و خط قرمز ایران در این مبحث را تشریح كرد.
اروپام*391**1346 انتشار دهنده: رحمت الله خدادادی

سرخط اخبار جهان