رهبران دینی كشورهای اسلامی خواستار مقابله با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی شدند

تهران – ایرنا – خبرگزاری آناتولی بامداد یكشنبه گزارش كرد: ده ها تن از علمای كشورهای اسلامی رژیم صهیونیستی را اشغالگر سرزمین های اسلامی دانستند و خواستار مقابله با روند عادی سازی روابط با این رژیم شدند.

به گزارش ایرنا، در بیانیه پایانی این كنفرانس كه «رائد حلیحل» رئیس علمای مسلمان لبنان در استانبول تركیه انرا قرائت كرد، آمده است: انواع مختلف عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی شامل عادی سازی اقتصادی، رسانه ای، فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شرعا حرام است و یك جنایت ناشایست به شمار می رود.
در ادامه بیانیه تاكید شده است: عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس با تمامی ابزارهای وفاداری مومنان و وجوب برائت از متجاوزان تعارض دارد.
حلیحل می افزاید: فلسطین سرزمینی اسلامی است كه هیچ فردی تحت هیچ بهانه ای حق ندارد از مسئولیت در برابر آن شانه خالی كند، عقب نشینی از مساله فلسطین و به رسمیت شناختن حكومت صهیونیستی در داخل سرزمین اسلامی، خیانت به خداوند، پیامبر و سایر مومنان است.
انجمن علمای مسلمانان در پایان خواستار لغو همه توافق نامه سیاسی میان سازمان های عربی و اسلامی با رژیم صهیونیستی شد، چرا كه براساس فتوای علمای اسلامی، این گونه توافق نامه ها شرعا حرام، باطل، بی ارزش و غیر قابل اجراست.
در این كنفرانس كه به نام «كنفرانس علمای مسلمان برای مقابله با روند عادی سازی سیاسی با رژیم صهیونیستی» در استانبول طی دو روز گذشته برگزار شد، اتحادیه جهانی علمای مسلمان، هیات علمای فلسطین ساكن در خارج از این كشور، هیات علمای سودان، لبنان، لیبی، انجمن ائمه جماعت و خطبای عراق، انجمن علمای سوریه و مغرب عربی و پویش (كمپین) جهانی مقابله با تجاوز اسرائیل تشكیل شد.
این كنفرانس در حاشیه فعالیت نهمین انجمن رهبران بیت المقدس و از سوی ائتلاف جهانی بیت المقدس و فلسطین از جمعه گذشته در استانبول تركیه آغاز به كار كرد و شنبه شب به كار خود پایان داد.
شبس**9363**مترجم: محمد تدو**انتشاردهنده: عزیز موسوی

سرخط اخبار جهان