۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۸:۰۱
کد خبر: 82701763
T T
۰ نفر
لایحه بیمه زنان خانه دار به زودی تقدیم مجلس می شود

شیراز- ایرنا- معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: مطالعات لازم در مورد چگونگی اجرای بیمه زنان خانه دار در حال انجام است و به زودی دولت لایحه آن را تقدیم مجلس می كند.

به گزارش ایرنا، معصومه ابتكار عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از روستای چهل چشمه بخش ارژن شهرستان شیراز در جمع خبرنگاران، به تلاش های دولت برای افزایش مشاغل خانگی در روستاها اشاره و اظهار كرد: دولت از طرح هایی كه در این زمینه سبب ایجاد اشتغال پایدار شود و معطوف به تامین نیازهای بازارهای داخلی و خارجی باشد، حمایت می كند.
وی افزود: در پیوند با رونق مشاغل خانگی، موضوع بازاریابی، استفاده از تجارت الكترونیكی و آموزش آحاد جامعه به ویژه زنان كارآفرین بسیار حایز اهمیت است، زیرا فعالان این عرصه باید بتوانند با استفاده از اینترنت و فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT) به بازارهای داخلی و خارجی دست یابند بنابراین این كار با جدیت در معاونت اموز زنان و خانواده ریاست جمهوری در حال پیگیری است.
ابتكار در بخش دیگری از سخنان خود، روند ایجاد مشاغل خانگی در روستاهای استان فارس را مناسب توصیف كرد و گفت:
روستای چهل چشمه بخش دشت ارژن شهرستان شیراز در این حوزه به عنوان روستای نمونه اشتغالزایی بومی در كشور معرفی شده است زیرا اهالی آن با سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت دولت توانسته اند اشتغالزایی مناسبی انجام دهند و معضل بیكاری در روستا را حل كنند.
این مقام مسئول ادامه داد: در این روستا بیكار وجود ندارد و روستاییانی هم كه پیشتر برای اشتغال به شهر مهاجرت كرده بودند دوباره به روستا بازگشته و اكنون به كار اشتغال دارند.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در ادامه سفر خود به فارس در جمع مردم روستای چهل چشمه بخش ارژن گفت: یكی از مهمترین هدف گذاری های دولت در سال جاری، بهبود وضعیت اقتصادی و زندگانی مردم به ویژه روستاییان است.
ابتكار بیان كرد: آموزش به روستاییان كه منطبق با علم روز باشد برای ایجاد اشتغال پایدار بسیار مهم است زیرا تحقق این مقوله افزون بر افزایش كارآیی، درآمد بیشتری برای آنان در پی خواهد داشت.
وی ادامه داد: روستاها افزون بر نقش ارزشمندی كه در تولید مواد غذایی جامعه دارند در زمینه های مهم دیگری مانند حفظ فرهنگ، باورهای ملی و قومی و حفاظت از محیط زیست از جایگاه والایی برخوردارند.
روستای چهل چشمه از توابع بخش ارژن شهرستان شیراز با 285 خانوار در 35 كیلومتری غرب این شهر واقع شده است.
9873 /6118
خبرنگار: محمد امین افشار پور ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازی

سرخط اخبار استان‌ها