سرلشكر باقری: داعش و جبهه النصره با برنامه ریزی عمیق امریكا بوجود آمدند

دمشق - ایرنا - رئیس ستادكل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: داعش، جبهه النصره و دیگر گروه های تروریستی با برنامه ریزی عمیق آمریكا و مزدوران آن بوجود آمدند.

به گزارش ایرنا، سرلشكر پاسدار «محمد باقری» روز چهارشنبه در دیدار با سپهبد 'فهد جاسم الفریج' وزیر دفاع سوریه افزود: ایجاد داعش، جبهه النصره و دیگر گروه های تروریستی با برنامه ریزی عمیق آمریكا و مزدوران آن انجام شد و چنان سرمایه گذاری كرده بودند كه بتوانند كشورهای بزرگ و قدرتمند اسلامی مانند سوریه و عراق را نابود كنند.
وی اضافه كرد:با این برنامه ریزی بزرگ توانستند بخش های گسترده ای از سوریه و عراق را درگیر كنند و اگر همكاری و هماهنگی كشورهای محور مقاومت و فداكاری شهدا و رزمندگان نبود، آن ها قطعا به اهداف خود دست می یافتند.
سرلشكر باقری گفت: هدایت ها و رهبری های رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس جمهوری سوریه نقش مهم و راهبردی در پیروزی های محور مقاومت داشته است.
وی بیان كرد: استكبار جهانی و صهیونیسم بیكار نمی نشینند و هنوز مسئله داعش پایان نیافته كه توطئه تجزیه عراق شكل گرفت و این موضوع نشان می دهد كه توطئه های جدیدی همچنان وجود دارد و در راه است.
رئیس ستاد كل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: بارزانی با امكاناتی كه در اختیار داشت همچنان طلبكار بود و با برگزاری همه پرسی تلاش كرد امنیت، ثبات و تمامیت ارضی عراق را خدشه دار كند.
سرلشكر باقری اضافه كرد: باید نسبت به این توطئه ها هوشیار باشیم.
وی با تبریك پیروزی های اخیر ارتش سوریه با پشتیبانی نیروهای مقاومت ابراز امیدواری كرد كه در هفته های آینده شاهد پایان عمر داعش در سرزمین سوریه باشیم.
باقری افزود: روابط جمهوری اسلامی ایران و سوریه نزدیك به چهار دهه است كه درقبال تهدیدهای رژیم صهیونیستی و دیگر تروریست ها شكل گرفته است و روز به روز گسترده تر خواهد شد.
وی با تسلیت شهادت 'عصام زهرالدین' فرمانده شجاع سوریه در منطقه دیرالزور گفت: این شهادت هاست كه سوریه را به پیروزی خواهد رساند.
وزیر دفاع سوریه نیز گفت: آنچه سوریه با آن درگیر است، تجاوز و توطئه صهیونیستی – آمریكایی است كه هدف آن سرنگونی نظام سوریه بود.
سپهبد فهد جاسم الفریج افزود: این توطئه با فرماندهی حكیمانه بشار اسد ، پایداری ارتش، وحدت ملت و پشتیبانی و حمایت های جمهوری اسلامی ایران، روسیه و مقاومت اسلامی شكست خورد.
وی اظهار داشت: ما به همكاری راهبردی میان سوریه و ایران كه باعث این پیروزی های بزرگ شده است افتخار و تاكید می كنیم كه ما محور مقاومت برای مقابله با تروریسم و دیگر چالش ها متحد باقی بمانیم.
الفریج درباره تجاوز تركیه به خاك سوریه نیز گفت: تركیه بزرگترین كشور حامی تروریسم است و مرزهای خود را با حمایت مالی كشورهای عربی برای تسهیل ورود تروریست ها به خاك سوریه باز كرد و اكنون برای معرفی جبهه النصره به عنوان مخالفان میانه رو به منظور كامل كردن نقشه های خصمانه خود برضد سوریه تلاش می كند.
رئیس ستاد كل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه مورد استقبال رسمی رئیس ستادكل ارتش و نیروهای مسلح سوریه قرار گرفت.
شبس**6116*1613*انتشار دهنده: عبدالله غفاری