مبارزه با مواد مخدر جلو بسياري از آسيبها را گرفته است/ مجرمان خود را به روزرساني مي كنند

مشهد- ايرنا- معاون قضايي دادستان كل كشور در مبارزه با مواد مخدر گفت: اگر مبارزه جدي با مواد مخدر نبود آتش اين بلاي خانمان سوز تا عمق خانه ها نفوذ و بيشتر از اين ما را خاكستر مي كرد.

به گزارش ايرنا سعيد عمراني چهارشنبه شب در جلسه كميته تخصصي حقوقي و قضايي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوي افزود: اگر قوانين و مبارزه جدي با مواد مخدر نباشد عواقب خطرناك آن همه مردم را تهديد خواهد كرد.
وي با بيان اينكه سياسي بازي و سياسي كاري به كشور صدمه مي زند، افزود: همه بايد مراقب باشيم كه هرچه مناصب ما بالاتر مي رود عبوديت ما نيز بيشتر شود زيرا در جايگاهي نشسته ايم كه امام علي(ع) مي نشست و طوري رفتار نكنيم كه آخر عمر حسرت بخوريم.
وي اظهار كرد: مجرمان هم مانند ويروس ها متناسب با زمان خود را به روزرساني مي كنند به همين خاطر سطح كميته هاي حقوقي را بايد به عوامل پشت صحنه ببريم و بايد در امر مبارزه با جرم به روشهاي جديد وارد شويم و در كنار آن همه اداره هاي مرتبط همانند دستگاه قضايي، نيروي انتظامي و ثبت اسناد و املاك هماهنگي بيشتري با هم داشته باشند.
معاون قضايي دادستان كل كشور، از بين رفتن انگيزه مبارزه با جرم را بزرگترين آفت ذكر و بيان كرد: شهروند كسي است كه راه درست و ارتزاق صحيح دارد و چنين فردي بايد در هاله اي از امنيت باشد اما آدم خلافكار، ناهنجار و مزاحم آسايش مردم است و بايد چنان عرصه را بر او تنگ كرد كه هيچگاه احساس امنيت نكند.
عمراني گفت: اصل ما بناي بر حكومت قانون و شرع و پرهيز از افراط و تفريط است. بهترين امور ميانه روي و اعتدال است و ميانه روي به معني سازشكاري نيست.
وي با بيان اينكه اعتقاد به خدا و ترس از قانون باعث جلوگيري از خطا مي شود افزود: اگر ترس از قانون نباشد كلاهبرداري زياد مي شود.
وي ادامه داد: خطراتي كه جامعه را تهديد مي كند بايد جمع بندي كنيم و مراقب افكار ساده لوحانه باشيم كه در مراكز حساس نفوذ نكند و در عين حال بدانيم كه همه يك خانواده در برابر دشمني مشترك هستيم كه به دنبال ضربه زدن به نظام و انقلاب است.
وي خاطر نشان كرد: جمهوري اسلامي به نيرويي كه نماز شب بخواند اما خير او به مردم نرسد نياز ندارد، براي كار مردم اگر طلبكار بيايد و حق الناس در ميان باشد اجازه داريم حتي نماز را، كه بالاترين عبادت است، بشكنيم.
كانال تلگرام ايرنا خراسان رضوي به نشاني telegram.me/irnamashhad براي دسترسي و دريافت سريع اخبار منتخب در همه حوزه هاي خبري و تصويري فعال است.
7507/5132
خبرنگار: مصطفي نخعي **‌ انتشار دهنده:‌ علي اصغر ايزدي