معاون اجتماعي دادگستري خوزستان:فرهنگ استفاده از فضاي مجازي ضعيف است

اهواز - ايرنا - معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري خوزستان با اشاره به گسترش روزافزون فضاي مجازي در كشور گفت:متاسفانه هنوز استفاده از فضاي مجازي در كشور ضعيف است.

به گزارش ايرنا از روابط عمومي دادگستري خوزستان حجت الاسلام عبدالحميد امانت بهبهاني چهارشنبه در نشست كارگروه تخصصي پيشگيري از جرائم اخلاقي و آسيب‌هاي اجتماعي در فضاي مجازي اظهار كرد: خانواده‌ها از ورود فرزندان خود به فضاي مجازي هراس دارند اين در حالي است كه امروز ارتباط اولياء و مربيان در همين فضا راحت‌تر شده است.
وي ادامه داد: فضاي مجازي مانند هر فناوري ديگر با وجود مزيت‌هايي كه دارد مي‌تواند زمينه‌ساز آسيب‌هاي اجتماعي و جرائم متعدد باشد.
امانت بهبهاني گفت: فضاي مجازي و شبكه‌هاي اجتماعي درياي بي‌پاياني است كه سازندگان آن نيز قادر به كنترلش نيستند. بهترين كار در اين مسير، ابتدا فرهنگ‌سازي و سپس نظارت بر محتواي كانال‌ها و برخورد با افرادي است كه قصد سوءاستفاده از اين فضا و كاربران را دارند.
وي بيان كرد: استان خوزستان به واسطه موقعيت جغرافيايي كه دارد همواره مورد طمع دشمنان بوده و در معرض انواع توطئه ها قرار دارد اما به لطف الهي و با همت مردم شريف اين استان و حضور دستگاه هاي امنيتي و انتظامي و اشراف دستگاه قضايي استان همواره بر توطئه هاي دشمنان پيروز بوده ايم.
معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري خوزستان تاكيد كرد: بايد در خصوص فضاي مجازي تدابير داشته باشيم تا بتوانيم از اين فضا بهتر استفاده كرده و از ضرر آن كمتر آسيب ببينيم.
معاون فرهنگي حوزه هنري استان خوزستان نيز در ادامه اين نشست گفت: بدترين مواجهه با فناوري ، حذف آن است و بدترين ضربه را وقتي مي‌خوريم كه بخواهيم درها را به روي خودمان ببنديم.
محمد غديرزاده با اشاره به نمونه‌هاي موفق همكاري هنر و رسانه در امر پيشگيري افزود: برخي انيميشن‌هاي كوتاه تلويزيوني، در سال‌هاي اخير به خوبي توانسته‌اند مهارت‌هاي زندگي را به مردم آموزش دهند و اين گامي در جهت پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي و جرائم است.
وي ادامه داد: امروز با ذهن كنجكاو نوجوانان و جواناني روبه رو هستيم كه به دنبال ترسيم اهداف آينده‌ خود هستند.
در اين نشست نظرها و پيشنهادهايي براي استفاده بهتر از فضاي مجازي و افزايش مصون سازي جوانان و نوجوانان در برابر فضاي مجازي مطرح شد.
6065/6064
خبرنگار:محمدرضا بنوره** انتشار دهنده: محسن بهاروند