آئین نكوداشت استاد امیر فردی در اردبیل برگزار شد

اردبیل-ایرنا- آئین نكوداشت استاد امیر فردی نویسنده برجسته ادبیات داستانی روز سه شنبه با حضور استادان ، نویسندگان و هنرمندان در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیل برگزار شد.

به گزارش ایرنا، رییس دانشگاه محقق اردبیلی در این آئین گفت: شادروان استاد فردی نویسنده برجسته و از مفاخر استان كشور بود كه' امیر داستان انقلاب' لقب گرفته است.
دكتر گودرز صادقی افزود: استاد فردی به فرموده مقام مقام رهبری یك هنرمند مومن و سختكوش در عرصه فعالیت های ادبی دوران انقلاب و در شمار برجستگانی بود كه نهال پر طراوت هنر انقلاب را به شكوفایی و باروری امروز رساندند.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی اضافه كرد: استاد فردی در ادبیات داستانی خدمات بزرگی انجام داد كه باید خدمات آن مرحوم به نسل آینده منتقل شود.
حسین شایقی دبیر این همایش نیز با اشاره به اینكه فعالیت های استاد فردی در عرصه ادبی دوران انقلاب را می توان در سه بخش دسته بندی كرد، گفت: ‌وی بعنوان پایه گذار بخش ادبیات داستانی در حوزه اندیشه و هنر انقلاب اسلامی به شمار می آید، آن مرحوم با تشكیل جلسات داستان نویسی از بنیان گذاران هسته های جوانان هنرمند انقلاب اسلامی بود كه منشا رشد و پرورش نویسندگان بسیاری گردید و با راه اندازی جشنواره كتاب سال شهید حبیب غنی پور موجب گسترده شدن فعالیت های ادبی در زمینه هنر و اندیشه انقلاب اسلامی شد.
شایقی بیان كرد: مرحوم فردی را می توان پایه گذار انجمن نویسندگان كودك و نوجوان وانجمن قلم ایران و شكل گیری جشنواره داستان انقلاب اسلامی برای رونق دادن به فعالیت های ادبیات انقلاب اسلامی دانست.
استاد فردی ‌پنجم مهر ماه سال 1328 در روستای قره تپه شهرستان نیر چشم به جهان گشود و در اردیبهشت ماه 1392 دار فانی را وداع گفت.
آیین نكوداشت مرحوم فردی چهارشنبه درشهرستان نیر زادگاه وی نیز برگزار خواهد شد.
خبرنگار:یعقوب شاددل**انتشاردهنده:عارف شیرزاد
7110/ 1257