استاد فردي اديب برجسته و  امير داستان انقلاب بود

اردبيل- ايرنا- رئيس حوزه هنري كشور گفت: استاد فردي نويسنده برجسته ادبيات داستاني بود و به حق امير داستان انقلاب لقب گرفته است.

به گزارش ايرنا،محسن مومني روز سه شنبه در آئين نكوداشت استاد امير فردي كه در سالن بصيرت دانشگاه محقق اردبيلي برگزار شد افزود: استادان و فرهيختگان برجسته بزرگترين سرمايه هاي ملت هستند و مي توانند در توسعه پايدار و فرهنگي جامعه نقش بزرگي داشته باشند .
وي اضافه كرد: استادفردي كه يكي از مفاخر كشور است توانست خدمات ارزنده اي را در ادبيات داستاني و انقلاب انجام دهد .
رئيس حوزه هنري كشور بابيان اينكه فردي بنيانگذار ادبيات داستاني هستند افزود: تواضع ،سختكوشي ،تدين از خصايص بارز وي بود كه اين خصايص در آثار وي كاملا مشهود مي باشد.
مومني افزود: استاد فردي معتقد بود كه ادبيات انقلابي بايد از مسجد برخيزد .
وي ادامه داد: مرحوم فردي در سال 1377 در تشكيل انجمن نويسندگان كودك و نوجوان و در سال 1378 در تشكيل انجمن قلم ايران حضور موثر داشت و در سال 1381 به مناسبت بيستمين سال سردبيري اش در كيهان بچه ها ،مراسم بزرگد اشتي با عنوان بيبست سال عاشقي برگزار شد و در همان سال براي حضور دوباره در حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي از او دعوت به عمل آمد .
رئيس حوزه هنري كشور بيان كرد: مرحوم فردي بعد از 20 سال جدايي از حوزه با عنوان مدير كارگاه قصه و رمان به خانه هنر انقلاب بازگشت و در سمت جديدش تلاش گسترده اي براي رونق دادن به 'ادبيات انقلاب اسلامي 'آغاز نمود كه در ادامه منجر به شكل گيري جشنواره داستان انقلاب اسلامي شد .
مومني بيان كرد: استان اردبيل از جمله استان هايي است كه بيشترين اهميت را به مفاخر خود مي دهند و علاقه بيشتري به مفاخر خود از جمله مرحوم فردي دارند .
استاد فردي ‌پنجم مهر ماه سال ۱۳۲۸ در روستاي قره تپه شهرستان نير در نزديك اردبيل چشم به جهان گشود و در ارديبهشت ماه ۱۳۹۲ دارفاني را وداع گفت.
اثار و كتاب هاي ارزشمندي چون 'آشيانه در مه '، 'سياه چمن'، 'اسماعيل'، 'گرگ سالي' از جمله آثار استاد فردي است كه همين اثرها نام وي را بعنوان امير ادبيات انقلاب جاودان كرده است .
خبرنگار:يعقوب شاددل**انتشاردهنده:عارف شيرزاد
7110/ 1257